full name
Jackson Bright
|
high school
Copiague
|
sport
Track and field
|
college
Binghamton
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Kira Accettella
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Brianna Adams
|
high school
West Islip
|
sport
Softball
|
college
Saint Peter's
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New Jersey
|
full name
CJ Adams
|
high school
Patchogue-Medford
|
sport
Football
|
college
LIU
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
FCS
|
state
New York
|
full name
Alyssa Adomaites
|
high school
Glenn
|
sport
Girls basketball
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Maximus Albanese
|
high school
West Islip
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Vassar
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Michael Alexander
|
high school
West Islip
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Yale
|
class
2019
|
conference
Ivy
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
John Aliberti
|
high school
Mepham
|
sport
Football
|
college
Clarion
|
class
2019
|
conference
PSAC
|
division
Division II
|
state
Pennsylvania
|
full name
Matthew Alifano
|
high school
Center Moriches
|
sport
Baseball
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Emily Allingham
|
high school
Sachem East
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Rochester
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Mia Almonte
|
high school
Freeport
|
sport
Girls soccer
|
college
Old Westbury
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Sophie Alois
|
high school
Middle Country
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Michigan
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Michigan
|
full name
Sophie Alois
|
high school
Middle Country
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Cornell
|
class
2019
|
conference
Ivy
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Jack Altieri
|
high school
West Islip
|
sport
Baseball
|
college
Farmingdale State
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Leo Alvarez
|
high school
Oceanside
|
sport
Baseball
|
college
Concordia
|
class
2019
|
conference
CACC
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Alyssa Amatulli
|
high school
MacArthur
|
sport
Cheerleading
|
college
Hofstra
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Patrick Ancewicz
|
high school
Glenn
|
sport
Wrestling
|
college
Rhode Island College
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Rhode Island
|
full name
Gary Anderson
|
high school
Floyd
|
sport
Football
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Anthony Andrews
|
high school
Lynbrook
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Dominican
|
class
2019
|
conference
CACC
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Joe Angelastro
|
high school
Seaford
|
sport
Football
|
college
Nassau CC
|
class
2019
|
conference
-
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Kyle Angus
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Football
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
FCS
|
state
New York
|
full name
Kimberly Arena
|
high school
West Islip
|
sport
Track and field
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Dieusi Armand
|
high school
Westbury
|
sport
Track and field
|
college
Hampton
|
class
2019
|
conference
Big South
|
division
Division I
|
state
Virginia
|
full name
Tom Armetta
|
high school
West Islip
|
sport
Boys lacrosse
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Gabe Armijo
|
high school
Clarke
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Dominican
|
class
2019
|
conference
CACC
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Julian Armstrong-King
|
high school
Copiague
|
sport
Football
|
college
Utica
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Edward Arnold
|
high school
Manhasset
|
sport
Boys lacrosse
|
college
UPenn
|
class
2019
|
conference
Ivy
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Olivia Arntsen
|
high school
Eastport-South Manor
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Marist
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Kierstin Aroksaar
|
high school
Lynbrook
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Hartwick
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Julia Aronov
|
high school
New Hyde Park
|
sport
Girls soccer
|
college
Rutgers
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
New Jersey
|
full name
Francesco Artusa
|
high school
Chaminade
|
sport
Boys soccer
|
college
Catholic
|
class
2019
|
conference
Landmark
|
division
Division III
|
state
Washington D.C.
|
full name
Angela Aruanna
|
high school
Bellport
|
sport
Tennis
|
college
Suffolk CCC
|
class
2019
|
conference
Region XV
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Nadja Ashley
|
high school
West Babylon
|
sport
Track and field
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Adam Astarita
|
high school
Glenn
|
sport
Boys soccer
|
college
Geneseo
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Andres Auffant
|
high school
Center Moriches
|
sport
Baseball
|
college
Franklin Pierce
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New Hampshire
|
full name
David Aufiero
|
high school
North Shore
|
sport
Baseball
|
college
Sacred Heart
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Peter Auriemma
|
high school
Copiague
|
sport
Football
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
MASCAC
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Eren Aydin
|
high school
Huntington
|
sport
Boys soccer
|
college
Geneseo
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Nina Babington
|
high school
Amityville
|
sport
Track and field
|
college
St. John's
|
class
2019
|
conference
Big East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Jonathan Bachmann
|
high school
Port Jefferson
|
sport
Football
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Christian Banaciski
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Scranton
|
class
2019
|
conference
Landmark
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Gina Barbera
|
high school
Connetquot
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Navy
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Joel Barrett
|
high school
Amityville
|
sport
Track and field
|
college
Bridgeport
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
Connecticut
|
full name
Sean Barrett
|
high school
Lynbrook
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Madison Barroso
|
high school
Lynbrook
|
sport
Girls basketball
|
college
Delhi
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Jason Barry
|
high school
Hewlett
|
sport
Baseball
|
college
Old Westbury
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Maje Barry
|
high school
Bay Shore
|
sport
Girls basketball
|
college
Queens
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Connor Batjer
|
high school
Riverhead
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Kean
|
class
2019
|
conference
NJAC
|
division
Division III
|
state
New Jersey
|
full name
Jackie Bauer
|
high school
Rocky Point
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Mercy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Emma Bautista
|
high school
Bellport
|
sport
Volleyball
|
college
Potsdam
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Helen Benenaula
|
high school
Hampton Bays
|
sport
Girls soccer
|
college
Five Towns College
|
class
2019
|
conference
-
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Omar Benthami
|
high school
East Meadow
|
sport
Track and field
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Dalia Bercow
|
high school
Port Washington
|
sport
Field hockey
|
college
Haverford
|
class
2019
|
conference
Centennial
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Jolie Bercow
|
high school
Port Washington
|
sport
Field hockey
|
college
MIT
|
class
2019
|
conference
NEWMAC
|
division
Division III
|
state
Massachusetts
|
full name
Grace Bernardi
|
high school
Massapequa
|
sport
Girls soccer
|
college
St. John's
|
class
2019
|
conference
Big East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Tiffany Bernot
|
high school
Wheatley
|
sport
Girls soccer
|
college
Albany
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Eric Bernstein
|
high school
East Meadow
|
sport
Football
|
college
Towson
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
FCS
|
state
Maryland
|
full name
Trey Berry
|
high school
Ward Melville
|
sport
Football
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
FCS
|
state
New York
|
full name
Brandon Bestany
|
high school
Bethpage
|
sport
Boys lacrosse
|
college
McDaniel
|
class
2019
|
conference
Centennial
|
division
Division III
|
state
Maryland
|
full name
Christina Biscardi
|
high school
Sacred Heart
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Duke
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Melissa Biscardi
|
high school
Sacred Heart
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Duke
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Kathleen Bishop
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Gymnastics
|
college
Air Force
|
class
2019
|
conference
Mountain West
|
division
Division I
|
state
Colorado
|
full name
Jaime Biskup
|
high school
Eastport-South Manor
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Virginia
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
Virginia
|
full name
Erik Blanco
|
high school
Copiague
|
sport
Football
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
MASCAC
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Rylan Blando
|
high school
Lynbrook
|
sport
Boys basketball
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Alexander Blatt
|
high school
Smithtown East
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Colorado Mesa
|
class
2019
|
conference
Rocky Mountain
|
division
Division II
|
state
Colorado
|
full name
Carl Bloom
|
high school
Seaford
|
sport
Track and field
|
college
NYIT
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Luke Bloom
|
high school
Half Hollow Hills West
|
sport
Boys soccer
|
college
Geneseo
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Daly Boccafola
|
high school
Garden City
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Cornell
|
class
2019
|
conference
Ivy
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Alexander Bonacci
|
high school
Rocky Point
|
sport
Baseball
|
college
SUNY Polytechnic Institute
|
class
2019
|
conference
North Eastern
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Jessica Boos
|
high school
West Babylon
|
sport
Track and field
|
college
Loyola
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Jillian Bove
|
high school
Ward Melville
|
sport
Field hockey
|
college
Union
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Robert Bradley
|
high school
Division
|
sport
Baseball
|
college
Nassau CC
|
class
2019
|
conference
Region XV
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Caroline Bratichak
|
high school
Kellenberg
|
sport
Softball
|
college
Gettysburg
|
class
2019
|
conference
Centennial
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Robert Bressmer
|
high school
Floral Park
|
sport
Boys soccer
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Jacob Brittman
|
high school
Ward Melville
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Eastern Connecticut State
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Alex Brodmerkel
|
high school
West Babylon
|
sport
Track and field
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Amanda Brosnan
|
high school
Port Jefferson
|
sport
Cross country
|
college
Salve Regina
|
class
2019
|
conference
Commonwealth Coast
|
division
Division III
|
state
Rhode Island
|
full name
Amanda Brosnan
|
high school
Port Jefferson
|
sport
Track and field
|
college
Salve Regina
|
class
2019
|
conference
Commonwealth Coast
|
division
Division III
|
state
Rhode Island
|
full name
Kenny Brower
|
high school
Massapequa
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Duke
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
North Carolina
|
full name
DJ Brown
|
high school
Shoreham-Wading River
|
sport
Baseball
|
college
Springfield
|
class
2019
|
conference
NEWMAC
|
division
Division III
|
state
Massachusetts
|
full name
DJ Brown
|
high school
Shoreham-Wading River
|
sport
Football
|
college
Springfield
|
class
2019
|
conference
NEWMAC
|
division
Division III
|
state
Massachusetts
|
full name
Raiana Brown
|
high school
North Babylon
|
sport
Girls basketball
|
college
Queens
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Julianna Budriss
|
high school
West Islip
|
sport
Softball
|
college
St. John's
|
class
2019
|
conference
Big East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Leah Burden
|
high school
Carle Place
|
sport
Girls basketball
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New Hampshire
|
full name
Jevon Burke
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Boys soccer
|
college
St. Francis
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Nick Burke
|
high school
North Babylon
|
sport
Baseball
|
college
NYIT
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Olivia Burnside
|
high school
Oceanside
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Tampa
|
class
2019
|
conference
Sunshine State
|
division
Division II
|
state
Florida
|
full name
Adam Busiello
|
high school
Eastport-South Manor
|
sport
Wrestling
|
college
Arizona State
|
class
2019
|
conference
Pac-12
|
division
Division I
|
state
Arizona
|
full name
Ryan Butler
|
high school
Seaford
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Madison Buttice
|
high school
Bethpage
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Purchase
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Will Button
|
high school
Bay Shore
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Shakeese Byrd
|
high school
Bellport
|
sport
Football
|
college
Mansfield
|
class
2019
|
conference
PSAC
|
division
Division II
|
state
Pennsylvania
|
full name
Matt Caddigan
|
high school
Smithtown West
|
sport
Boys lacrosse
|
college
UMass
|
class
2019
|
conference
Atlantic 10
|
division
Division I
|
state
Massachusetts
|
full name
Grace Cagnina
|
high school
Lindenhurst
|
sport
Girls soccer
|
college
LIU Post
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Molly Cain
|
high school
Hauppauge
|
sport
Softball
|
college
NYIT
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Conor Calderone
|
high school
Smithtown West
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Maryland
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
John Calisi
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Cross country
|
college
Bucknell
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Daniel Callan
|
high school
Massapequa
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Hannah Campbell
|
high school
Massapequa
|
sport
Girls lacrosse
|
college
East Stroudsburg
|
class
2019
|
conference
PSAC
|
division
Division II
|
state
Pennsylvania
|
full name
Brianna Campson
|
high school
East Islip
|
sport
Girls soccer
|
college
Pittsburgh-Bradford
|
class
2019
|
conference
Allegheny Mountain
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Laurence Cangro
|
high school
Eastport-South Manor
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Marist
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Sebastian Cannon
|
high school
Miller Place
|
sport
Boys lacrosse
|
college
LIU
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Catherine Cao
|
high school
Ward Melville
|
sport
Fencing
|
college
Penn State
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Anthony Caputo
|
high school
Clarke
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Pace
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Chris Carbajol
|
high school
Copiague
|
sport
Track and field
|
college
Suffolk CCC
|
class
2019
|
conference
-
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Gabrielle Cardillo
|
high school
Island Trees
|
sport
Girls soccer
|
college
Farmingdale State
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Shannon Carey
|
high school
Bayport-Blue Point
|
sport
Volleyball
|
college
Saint Joseph
|
class
2019
|
conference
Great Northeast Atlantic
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Austin Carman
|
high school
Clarke
|
sport
Wrestling
|
college
Rhode Island
|
class
2019
|
conference
Atlantic 10
|
division
Division I
|
state
Rhode Island
|
full name
Olivia Carner
|
high school
Northport
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Duke
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
North Carolina
|
full name
Courtney Carollo
|
high school
Ward Melville
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Syracuse
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Joseph Carollo-Bayona
|
high school
Sewanhaka
|
sport
Football
|
college
Pace
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Jillian Caroselli
|
high school
West Islip
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Duquesne
|
class
2019
|
conference
Atlantic 10
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Danielle Carson
|
high school
Wantagh
|
sport
Girls lacrosse
|
college
USC
|
class
2019
|
conference
Pac-12
|
division
Division I
|
state
California
|
full name
Madison Casale
|
high school
Bayport-Blue Point
|
sport
Softball
|
college
Ithaca
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Erin Cascone
|
high school
Smithtown West
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Hartford
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Adriane Casey
|
high school
West Islip
|
sport
Swimming
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Arianna Casha
|
high school
Seaford
|
sport
Girls soccer
|
college
Farmingdale State
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Luis Castillo
|
high school
Copiague
|
sport
Track and field
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Joseph Cawley
|
high school
Syosset
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Stevens Institute of Technology
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New Jersey
|
full name
Kevin Cawley
|
high school
Smithtown East
|
sport
Track and field
|
college
UConn
|
class
2019
|
conference
American
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Anthony Celauro
|
high school
Syosset
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Brooke Cergol
|
high school
Mt. Sinai
|
sport
Girls soccer
|
college
Marist
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Dylan Champagne
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Swimming
|
college
Loyola
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Emily Chelius
|
high school
East Rockaway
|
sport
Softball
|
college
Fredonia
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Christian Cherry
|
high school
Knox
|
sport
Boys basketball
|
college
Saint Joseph
|
class
2019
|
conference
Great Northeast Atlantic
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Sydney Chiffriller
|
high school
Massapequa
|
sport
Volleyball
|
college
Oswego
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Kasey Choma
|
high school
Eastport-South Manor
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Notre Dame
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
Indiana
|
full name
Evan Christopher
|
high school
North Babylon
|
sport
Baseball
|
college
Queens
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
James Ciampi
|
high school
East Meadow
|
sport
Ice hockey
|
college
Alvernia
|
class
2019
|
conference
Commonwealth Coast
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Stephen Cicchetti
|
high school
Lindenhurst
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Stefano Cilluffo
|
high school
East Rockaway
|
sport
Baseball
|
college
Brookdale CC
|
class
2019
|
conference
-
|
division
JUCO
|
state
New Jersey
|
full name
Anthony Cimino
|
high school
Shoreham-Wading River
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Tampa
|
class
2019
|
conference
Sunshine State
|
division
Division II
|
state
Florida
|
full name
Anthony Cinquemani
|
high school
West Islip
|
sport
Baseball
|
college
St. Joseph's
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Thomas Cipolla
|
high school
Kellenberg
|
sport
Football
|
college
LIU
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
FCS
|
state
New York
|
full name
Hannah Cleary
|
high school
Kellenberg
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Manhattan
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Timothy Cleere
|
high school
Floral Park
|
sport
Boys soccer
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Mackenzie Coan
|
high school
Floyd
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
MacKenzie Coan
|
high school
Floyd
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Kate Cochran
|
high school
Ward Melville
|
sport
Cross country
|
college
Oneonta
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Jonathan Cohen
|
high school
MacArthur
|
sport
Baseball
|
college
Geneva
|
class
2019
|
conference
Presidents
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Joe Cola
|
high school
Carle Place
|
sport
Football
|
college
Western New England
|
class
2019
|
conference
Commonwealth Coast
|
division
Division III
|
state
Massachusetts
|
full name
Shane Coleman
|
high school
Riverhead
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Pace
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Shawn Coles
|
high school
Hauppauge
|
sport
Boys soccer
|
college
St. John's
|
class
2019
|
conference
Big East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Lauren Coletti
|
high school
Smithtown West
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Hofstra
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Casey Collins
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Fairfield
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Samantha Collins
|
high school
MacArthur
|
sport
Volleyball
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Lorenzo Concepcion
|
high school
Copiague
|
sport
Football
|
college
Erie CC
|
class
2019
|
conference
-
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Jaelyn Conquest
|
high school
Bellport
|
sport
Volleyball
|
college
Suffolk CCC
|
class
2019
|
conference
Region XV
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Stephanie Conrade
|
high school
Kellenberg
|
sport
Softball
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Nicolette Constant
|
high school
Shoreham-Wading River
|
sport
Girls soccer
|
college
Vermont
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
Vermont
|
full name
Anthony Contino
|
high school
Comsewogue
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Manhattan
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Matthew Conversano
|
high school
Harborfields
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Ryan Conway
|
high school
East Islip
|
sport
Girls soccer
|
college
Union
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Caitlin Cook
|
high school
Garden City
|
sport
Girls lacrosse
|
college
UPenn
|
class
2019
|
conference
Ivy
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Curtis Copenhaver
|
high school
Center Moriches
|
sport
Boys soccer
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Justin Coppola
|
high school
Garden City
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Villanova
|
class
2019
|
conference
Big East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Erin Corcoran
|
high school
West Islip
|
sport
Field hockey
|
college
New Haven
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
Connecticut
|
full name
Rose Core
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Girls lacrosse
|
college
RIT
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Sydney Corley
|
high school
Middle Country
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Mercy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Sabrina Corpac
|
high school
Ward Melville
|
sport
Cheerleading
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Mark Corrie
|
high school
Ward Melville
|
sport
Boys lacrosse
|
college
St. Joseph's
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Raymond Costa
|
high school
Cold Spring Harbor
|
sport
Wrestling
|
college
Virginia
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
Virginia
|
full name
Mark Cottage
|
high school
Smithtown West
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Wingate
|
class
2019
|
conference
South Atlantic
|
division
Division II
|
state
North Carolina
|
full name
Christopher Courts
|
high school
Manhasset
|
sport
Cross country
|
college
Marist
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Alexandra Coyle
|
high school
Center Moriches
|
sport
Girls lacrosse
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Matthew Cozetti
|
high school
Commack
|
sport
Boys soccer
|
college
Binghamton
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Kaitlyn Cronin
|
high school
Division
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Mount St. Vincent
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Kyle Cronin
|
high school
West Islip
|
sport
Track and field
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Charlie Cucchiara
|
high school
East Meadow
|
sport
Baseball
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Andrew Cuchel
|
high school
Seaford
|
sport
Football
|
college
Nassau CC
|
class
2019
|
conference
-
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Patrick Cunningham
|
high school
West Islip
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Assumption
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
Massachusetts
|
full name
Abbey Curcio
|
high school
Miller Place
|
sport
Girls soccer
|
college
St. Joseph's
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Anthony Currao
|
high school
Floyd
|
sport
Baseball
|
college
Queens
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Julia Cuttone
|
high school
East Meadow
|
sport
Softball
|
college
Baruch
|
class
2019
|
conference
CUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Rosanan Cuttone
|
high school
East Meadow
|
sport
Softball
|
college
York
|
class
2019
|
conference
Capital Athletic
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Marisa D'Angelo
|
high school
MacArthur
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Manhattanville
|
class
2019
|
conference
Middle Atlantic
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Nicole D'Angelo
|
high school
Ward Melville
|
sport
Cheerleading
|
college
Sacred Heart
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Joe Daleo
|
high school
Shoreham-Wading River
|
sport
Boys soccer
|
college
Johnson and Wales
|
class
2019
|
conference
Great Northeast Atlantic
|
division
Division III
|
state
Rhode Island
|
full name
Davandra Daniel
|
high school
Copiague
|
sport
Girls basketball
|
college
St. Joseph's
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Aaron Davis
|
high school
Valley Stream South
|
sport
Boys basketball
|
college
Geneseo
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Jessica Day
|
high school
Massapequa
|
sport
Girls lacrosse
|
college
LIU Post
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New Mexico
|
full name
Shane Dean
|
high school
Half Hollow Hills East
|
sport
Boys basketball
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|
full name
Brendan Dearie
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Cross country
|
college
Marist
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Caroline DeBellis
|
high school
Cold Spring Harbor
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Duke
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
North Carolina
|
full name
Nicholas DeBlanco
|
high school
Ward Melville
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Nassau CC
|
class
2019
|
conference
Region XV
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Jason DeCoteau
|
high school
West Islip
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Geneseo
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Nick DeFelice
|
high school
Smithtown West
|
sport
Track and field
|
college
Binghamton
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Mike Delgado
|
high school
Copiague
|
sport
Boys soccer
|
college
Cobleskill
|
class
2019
|
conference
North Eastern
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Allison DellOrto
|
high school
East Islip
|
sport
Softball
|
college
Ithaca
|
class
2019
|
conference
Liberty
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Justin DeMaria
|
high school
MacArthur
|
sport
Baseball
|
college
Alfred State
|
class
2019
|
conference
Allegheny Mountain
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Joseph DeMonte
|
high school
Lynbrook
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Hartford
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Sophia DeNicola
|
high school
Smithtown East
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Michigan
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Michigan
|
full name
Anthony DePaul
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Football
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Nicolette DePaul
|
high school
Ward Melville
|
sport
Cheerleading
|
college
High Point
|
class
2019
|
conference
Big South
|
division
Division I
|
state
North Carolina
|
full name
Sean Derby
|
high school
Seaford
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Syracuse
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Claire DeSilva
|
high school
Massapequa
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Assumption
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
Massachusetts
|
full name
Christian DeSimone
|
high school
Bay Shore
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Furman
|
class
2019
|
conference
Atlantic Sun
|
division
Division I
|
state
South Carolina
|
full name
Naomi Desire
|
high school
Floyd
|
sport
Track and field
|
college
LIU Post
|
class
2019
|
conference
-
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Shane DeVincenzo
|
high school
Port Jefferson
|
sport
Golf
|
college
Fairfield
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Jason Diaz
|
high school
Kellenberg
|
sport
Baseball
|
college
Miami
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
Florida
|
full name
Siena Diaz-Colon
|
high school
Floral Park
|
sport
Girls soccer
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Jake DiBenedetto
|
high school
Lynbrook
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Luke DiCapua
|
high school
Seaford
|
sport
Baseball
|
college
Alfred State
|
class
2019
|
conference
Allegheny Mountain
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Paige Diecidue
|
high school
Smithtown West
|
sport
Golf
|
college
Monmouth
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New Jersey
|
full name
Ryan Dieguez
|
high school
Chaminade
|
sport
Baseball
|
college
Mercy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Colin Diez
|
high school
Division
|
sport
Baseball
|
college
Queens
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Brandon DiFede
|
high school
Ward Melville
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Emerson
|
class
2019
|
conference
NEWMAC
|
division
Division III
|
state
Massachusetts
|
full name
Lucas DiGiovanni
|
high school
Glenn
|
sport
Baseball
|
college
Plattsburgh
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Gianna Dilillo
|
high school
Glenn
|
sport
Softball
|
college
Farmingdale State
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
John Patrick Dillon
|
high school
Ward Melville
|
sport
Swimming
|
college
Binghamton
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Kerry Dillon
|
high school
Westhampton
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Iona
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Anthony Dilluvio
|
high school
Clarke
|
sport
Baseball
|
college
St. Joseph's
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Brianna Ditillo
|
high school
Floyd
|
sport
Girls soccer
|
college
Wingate
|
class
2019
|
conference
South Atlantic
|
division
Division II
|
state
North Carolina
|
full name
Megan Donnelly
|
high school
Sayville
|
sport
Swimming
|
college
Bryant
|
class
2019
|
conference
NEC
|
division
Division I
|
state
Rhode Island
|
full name
Olivia Dooley
|
high school
Manhasset
|
sport
Girls lacrosse
|
college
USC
|
class
2019
|
conference
Pac-12
|
division
Division I
|
state
California
|
full name
Brady Doran
|
high school
Ward Melville
|
sport
Baseball
|
college
Saint Anselm
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New Hampshire
|
full name
Jack Dorney
|
high school
Lynbrook
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Plattsburgh
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Claire Dorr
|
high school
Massapequa
|
sport
Volleyball
|
college
Springfield
|
class
2019
|
conference
NEWMAC
|
division
Division III
|
state
Massachusetts
|
full name
Kayla Downey
|
high school
West Babylon
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Stony Brook
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Ryan Downing
|
high school
Oceanside
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Delilah Doyle
|
high school
West Babylon
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Pace
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Mike Draskin
|
high school
Half Hollow Hills West
|
sport
Baseball
|
college
NYIT
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Violet Drinkwater
|
high school
Longwood
|
sport
Track and field
|
college
Buffalo
|
class
2019
|
conference
Mid-American
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Jack Driscoll
|
high school
Sachem North
|
sport
Volleyball
|
college
Penn State
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Mack Driver
|
high school
Floyd
|
sport
Football
|
college
Utica
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Allyson Drucker
|
high school
Seaford
|
sport
Cheerleading
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
-
|
division
|
state
New York
|
full name
Chris Drury
|
high school
Massapequa
|
sport
Track and field
|
college
Farmingdale State
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Arianna Duhs
|
high school
East Meadow
|
sport
Cheerleading
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Ian Dyson
|
high school
Ward Melville
|
sport
Track and field
|
college
Susquehanna
|
class
2019
|
conference
Landmark
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Julianna Eastwood
|
high school
Islip
|
sport
Girls soccer
|
college
Farmingdale State
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Kelcie Eberharth
|
high school
Miller Place
|
sport
Field hockey
|
college
Bryn Mawr
|
class
2019
|
conference
Centennial
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Kelcie Eberharth
|
high school
Miller Place
|
sport
Field hockey
|
college
East Stroudsburg
|
class
2019
|
conference
PSAC
|
division
Division II
|
state
Pennsylvania
|
full name
Gianna Edwards
|
high school
Islip
|
sport
Softball
|
college
East Carolina
|
class
2019
|
conference
American
|
division
Division I
|
state
North Carolina
|
full name
Taylor Eggert
|
high school
Kings Park
|
sport
Softball
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Kevin Ehli
|
high school
Smithtown West
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Utah
|
class
2019
|
conference
Rocky Mountain
|
division
Division I
|
state
Utah
|
full name
Erin EIvers
|
high school
Harborfields
|
sport
Track and field
|
college
Geneseo
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Shane Elia
|
high school
Floral Park
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Nassau CC
|
class
2019
|
conference
Region XV
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Bobby Elias
|
high school
Copiague
|
sport
Track and field
|
college
Suffolk CCC
|
class
2019
|
conference
-
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Abigail Emig
|
high school
Ward Melville
|
sport
Softball
|
college
Fredonia
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Sabrina Emmerich
|
high school
Glenn
|
sport
Softball
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Patrick Ensmenger
|
high school
Plainview JFK
|
sport
Boys lacrosse
|
college
DeSales
|
class
2019
|
conference
Middle Atlantic
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Liam Entenmann
|
high school
Chaminade
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Notre Dame
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
Indiana
|
full name
Grace Erny
|
high school
Smithtown West
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Mercy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Victoria Erwat
|
high school
Amityville
|
sport
Volleyball
|
college
Binghamton
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Nicolas Espada
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Football
|
college
USMMA
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
EJ Esposito
|
high school
St. John the Baptist
|
sport
Baseball
|
college
NYIT
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Chelsea Esser
|
high school
Our Lady of Mercy
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Allegheny
|
class
2019
|
conference
North Coast
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Melissa Esswein
|
high school
Syosset
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Michigan
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Michigan
|
full name
Christine Fabrizi
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Holy Cross
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Massachusetts
|
full name
Christy Falisi
|
high school
Riverhead
|
sport
Field hockey
|
college
Mercy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Nicolas Faretta
|
high school
Glenn
|
sport
Boys soccer
|
college
Saint Rose
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Ethan Farino
|
high school
Ward Melville
|
sport
Baseball
|
college
Marist
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Catherine Farrell
|
high school
Smithtown East
|
sport
Track and field
|
college
Manhattan
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Catherine Farrell
|
high school
Smithtown East
|
sport
Cross country
|
college
Manhattan
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Theo Farynick
|
high school
Cold Spring Harbor
|
sport
Baseball
|
college
Richmond
|
class
2019
|
conference
Atlantic 10
|
division
Division I
|
state
Virginia
|
full name
Chris Feigel
|
high school
Floyd
|
sport
Baseball
|
college
Oneonta
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Aaron Feldman
|
high school
Bayport-Blue Point
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Dominican
|
class
2019
|
conference
CACC
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Elizabeth Fetherston
|
high school
Garden City
|
sport
Swimming
|
college
Loyola
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Madi Fetzer
|
high school
Hauppauge
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Albright
|
class
2019
|
conference
Middle Atlantic
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Emily Fieseler
|
high school
Connetquot
|
sport
Track and field
|
college
Muskingum
|
class
2019
|
conference
Ohio
|
division
Division III
|
state
Ohio
|
full name
Brett Figelman
|
high school
Great Neck South
|
sport
Baseball
|
college
Ithaca
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Gerald L. Filardi Jr
|
high school
Half Hollow Hills West
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Penn State
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Pennsylvania
|
full name
Kate Fiola
|
high school
Massapequa
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Hofstra
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Emma Fiorentine
|
high school
Bayport-Blue Point
|
sport
Volleyball
|
college
Oswego
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Aiden Fitzpatrick
|
high school
Riverhead
|
sport
Boys lacrosse
|
college
St. John's
|
class
2019
|
conference
Big East
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Ian Fitzpatrick
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Swimming
|
college
Boston College
|
class
2019
|
conference
ACC
|
division
Division I
|
state
Massachusetts
|
full name
David Fletche
|
high school
Valley Stream South
|
sport
Football
|
college
Castleton
|
class
2019
|
conference
ECFC
|
division
Division III
|
state
Vermont
|
full name
Aidan Fogarty
|
high school
Floral Park
|
sport
Football
|
college
Maritime
|
class
2019
|
conference
ECFC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Nick Ford
|
high school
Glenn
|
sport
Football
|
college
Maritime
|
class
2019
|
conference
ECFC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Turner Foster
|
high school
East Hampton
|
sport
Golf
|
college
Loyola
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Turner Foster
|
high school
East Hampton
|
sport
Golf
|
college
Loyola
|
class
2019
|
conference
Patriot
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Lily Fox
|
high school
Northport
|
sport
Field hockey
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Hailey Franco
|
high school
Islip
|
sport
Girls soccer
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Spencer Frank
|
high school
Smithtown West
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Hartford
|
class
2019
|
conference
America East
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Tyreik Frazier
|
high school
Westbury
|
sport
Boys basketball
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Tyreik Frazier
|
high school
Westbury
|
sport
Boys basketball
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Sami Fried
|
high school
Plainview JFK
|
sport
Softball
|
college
Millersville
|
class
2019
|
conference
PSAC
|
division
Division II
|
state
Pennsylvania
|
full name
Kevin Galvin
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Dominican
|
class
2019
|
conference
CACC
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Victor Gamarra
|
high school
Copiague
|
sport
Football
|
college
Morrisville State
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Tyler Gamba
|
high school
West Babylon
|
sport
Baseball
|
college
St. Joseph's
|
class
2019
|
conference
Skyline
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Ashley Gambardella
|
high school
Plainedge
|
sport
Girls lacrosse
|
college
Manhattan
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
New York
|
full name
Daniel Gargano
|
high school
Longwood
|
sport
Baseball
|
college
Queens
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Caroline Garretson
|
high school
Glenn
|
sport
Volleyball
|
college
DeSales
|
class
2019
|
conference
Middle Atlantic
|
division
Division III
|
state
Pennsylvania
|
full name
Aryes Garrett
|
high school
Copiague
|
sport
Track and field
|
college
Plattsburgh
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Chris Gartelman
|
high school
MacArthur
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Jennifer Gattos
|
high school
MacArthur
|
sport
Cross country
|
college
NYIT
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Sarah Gaudet
|
high school
Lynbrook
|
sport
Swimming
|
college
James Madison
|
class
2019
|
conference
Colonial
|
division
Division I
|
state
Virginia
|
full name
Nick Gavilla
|
high school
Half Hollow Hills East
|
sport
Baseball
|
college
Adelphi
|
class
2019
|
conference
Northeast-10
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Richard Gennero
|
high school
Bethpage
|
sport
Baseball
|
college
Molloy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Jeremy Gerdvil
|
high school
Northport
|
sport
Football
|
college
Hartwick
|
class
2019
|
conference
Empire 8
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Justin Gerdvil
|
high school
Northport
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Mercy
|
class
2019
|
conference
East Coast
|
division
Division II
|
state
New York
|
full name
Nick Giannelli
|
high school
Lindenhurst
|
sport
Wrestling
|
college
Nassau CC
|
class
2019
|
conference
Region XV
|
division
JUCO
|
state
New York
|
full name
Joshua Giardinelli
|
high school
St. Anthony's
|
sport
Swimming
|
college
Emory
|
class
2019
|
conference
UAA
|
division
Division III
|
state
Georgia
|
full name
Garrett Gibbons
|
high school
Massapequa
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Maryland
|
class
2019
|
conference
Big Ten
|
division
Division I
|
state
Maryland
|
full name
Haley Giles
|
high school
Division
|
sport
Softball
|
college
Cortland
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Kamryn Gill
|
high school
Riverhead
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Salisbury
|
class
2019
|
conference
Capital Athletic
|
division
Division III
|
state
Maryland
|
full name
Kate Gilligan
|
high school
Northport
|
sport
Field hockey
|
college
Fairfield
|
class
2019
|
conference
MAAC
|
division
Division I
|
state
Connecticut
|
full name
Madison Gillis
|
high school
Division
|
sport
Girls basketball
|
college
New Paltz
|
class
2019
|
conference
SUNYAC
|
division
Division III
|
state
New York
|
full name
Ian Gironsa
|
high school
Ward Melville
|
sport
Boys lacrosse
|
college
Western Connecticut State
|
class
2019
|
conference
Little East
|
division
Division III
|
state
Connecticut
|