Long Island College Commitments

A look at which colleges Long Island high school senior athletes have signed national letters of intent and/or made verbal commitments to play. Use the dropdown menus below to explore the various categories. A verbal commitment becomes official when the student signs a letter of intent during or after designated signing periods.

>> Click here to submit your information

high school

sport

college

conference

class

Clear Search
full name high school sport college class conference division state
full name Joey Spallina high school Mt. Sinai sport Boys lacrosse college Syracuse class 2022 conference ACC division Division I state New York
full name Ryan Behrens high school West Islip sport Boys lacrosse college Brown class 2021 conference Ivy division Division I state Rhode Island
full name Dominick Genzale high school North Shore sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2021 conference America East division Division I state New York
full name Jezayd Hall high school Floyd sport Boys lacrosse college Albany class 2021 conference America East division Division I state New York
full name John Hommel high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Mars Hill class 2021 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name James Kapralos high school Carle Place sport Boys lacrosse college Fairfield class 2021 conference Colonial division Division I state New York
full name John Krisch high school Huntington sport Boys lacrosse college UMass class 2021 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Jeffrey Lachenmeyer high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Navy class 2021 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Will Spehr high school Cold Spring Harbor sport Boys lacrosse college Middlebury class 2021 conference NESCAC division Division III state Vermont
full name Nick Agresta high school East Islip sport Boys lacrosse college Wingate class 2020 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Danny Alnwick high school Harborfields sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Jonathan Angel high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Hampton class 2020 conference Big South division Division I state Virginia
full name Tim Barrett high school Manhasset sport Boys lacrosse college Boston class 2020 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name David Becker high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Webber International University class 2020 conference - division NAIA state Florida
full name Andrew Bilotti high school Floyd sport Boys lacrosse college Queens class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Francis Braun high school Kings Park sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2020 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Matthew Brignati high school Glenn sport Boys lacrosse college New Paltz class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Justin Brown high school Half Hollow Hills West sport Boys lacrosse college Michigan class 2020 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name James Butler high school Sachem North sport Boys lacrosse college LIU class 2020 conference NEC division Division I state New York
full name Nicholas Caccamo high school Harborfields sport Boys lacrosse college Yale class 2020 conference Ivy division Division I state Connecticut
full name Nick Cacciola high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Hartwick class 2020 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Andrew Calabria high school Sachem North sport Boys lacrosse college New Paltz class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Dominick Calderoni high school North Shore sport Boys lacrosse college McDaniel class 2020 conference Centennial division Division III state Maryland
full name Christopher Caputo high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Pace class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name KC Carlson high school Oceanside sport Boys lacrosse college Wingate class 2020 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Anthony Carroll high school East Islip sport Boys lacrosse college Hofstra class 2020 conference Colonial division Division I state New York
full name Justin Carroll high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Yale class 2020 conference Ivy division Division I state Connecticut
full name Alex Cenci high school West Islip sport Boys lacrosse college Pace class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Kyle Connor high school Sachem East sport Boys lacrosse college Quinnipiac class 2020 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Joseph Contino high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Western New England class 2020 conference Commonwealth Coast division Division III state Massachusetts
full name Luke Cosentino high school West Islip sport Boys lacrosse college South Carolina class 2020 conference SEC division Division I state South Carolina
full name Nicholas Davide high school Sachem North sport Boys lacrosse college LIU class 2020 conference NEC division Division I state New York
full name Nicholas Davide high school Sachem North sport Boys lacrosse college LIU Post class 2020 conference NEC division Division I state New York
full name Thomas DeStefani high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Plattsburgh class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Anthony DiMatteo high school Wantagh sport Boys lacrosse college LIU class 2020 conference NEC division Division I state New York
full name Thomas Dolciotto high school Syosset sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Trevor Dorfman high school West Islip sport Boys lacrosse college Rollins class 2020 conference Sunshine State division Division III state Florida
full name Trevor Ellick high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Keiser class 2020 conference - division NAIA state Florida
full name Anthony Faber high school Farmingdale sport Boys lacrosse college Brockport class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Frank Falco high school East Meadow sport Boys lacrosse college Nassau CC class 2020 conference Region XV division JUCO state New York
full name Dane Fasano high school Bayport-Blue Point sport Boys lacrosse college Lynn class 2020 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Sean Foley high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Maritime class 2020 conference Skyline division Division III state New York
full name Kyle Gabrinowitz high school Bethpage sport Boys lacrosse college Mercy class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Jayson Gensch high school Sayville sport Boys lacrosse college Cortland class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Jayson Gensch high school Sayville sport Boys lacrosse college Cortland class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Gregory Gibbons high school Mepham sport Boys lacrosse college Mercy class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Reed Greco high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Robert Morris class 2020 conference NEC division Division I state Pennsylvania
full name Justin Greene high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Moravian class 2020 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Conor Haag high school Long Beach sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2020 conference Little East division Division III state Connecticut
full name William Henry high school West Islip sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Jack Herzlinger high school West Islip sport Boys lacrosse college Adelphi class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Nick Honan high school West Islip sport Boys lacrosse college Pace class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Ethan Insinga high school Wantagh sport Boys lacrosse college Binghamton class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Matthew Josefson high school Lindenhurst sport Boys lacrosse college New York Tech class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Aidan Kaminska high school Port Jefferson sport Boys lacrosse college UMass class 2020 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Aidan Kaminska high school Port Jefferson sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Joseph Karnich high school Sachem North sport Boys lacrosse college Wingate class 2020 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Rowan Kelly high school West Islip sport Boys lacrosse college Pace class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Patrick Kerrigan high school Bethpage sport Boys lacrosse college DeSales class 2020 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name Aiden Kilkenny high school Sachem North sport Boys lacrosse college Marywood class 2020 conference - division Division III state Pennsylvania
full name Robert Kreush high school East Islip sport Boys lacrosse college Binghamton class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Collin Krieg high school Stony Brook sport Boys lacrosse college North Carolina class 2020 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Matthew Krieg high school Comsewogue sport Boys lacrosse college Oneonta class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Peter LaPina high school Manhasset sport Boys lacrosse college Dartmouth class 2020 conference Ivy division Division I state New Hampshire
full name Nicholas LiCalzi high school South Side sport Boys lacrosse college Navy class 2020 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Liam Linden high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Molloy class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Connor Loehr high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Molloy class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Luke Lombardi high school Plainedge sport Boys lacrosse college Adelphi class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Charles Longo high school Bellport sport Boys lacrosse college NYIT class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Bryan Lubitz high school Floyd sport Boys lacrosse college Cortland class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Brian Mack high school Manhasset sport Boys lacrosse college Siena class 2020 conference MAAC division Division I state New York
full name Anthony Mancino high school Sachem North sport Boys lacrosse college UMass-Lowell class 2020 conference America East division Division I state Massachusetts
full name Ryan May high school Hewlett sport Boys lacrosse college Muhlenberg class 2020 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Ryan May high school Hewlett sport Boys lacrosse college Muhlenberg class 2020 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Matthew McAree high school Manhasset sport Boys lacrosse college Scranton class 2020 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Brendan McDonough high school Mineola sport Boys lacrosse college Molloy class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Robert McGee high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Penn State class 2020 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Rory McHugh high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Clark class 2020 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Ryan Murphy high school Kellenberg sport Boys lacrosse college St. Johns class 2020 conference Big East division Division I state New York
full name Eric Nicholson high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Hartford class 2020 conference America East division Division I state Connecticut
full name Morgan O'Reilly high school Long Island Lutheran sport Boys lacrosse college Sacred Heart class 2020 conference NEC division Division I state Connecticut
full name Jonathan Osmun high school Harborfields sport Boys lacrosse college Delaware class 2020 conference Colonial division Division I state Delaware
full name John O’Rourke high school Sayville sport Boys lacrosse college Hofstra class 2020 conference Colonial division Division I state New York
full name Thomas Pellicci high school Eastport-South Manor sport Boys lacrosse college NYIT class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Marc Psyllos high school Manhasset sport Boys lacrosse college Cornell class 2020 conference Ivy division Division I state New York
full name Christian Quadrino high school Sachem North sport Boys lacrosse college Boston University class 2020 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Jason Rebaudo high school Seaford sport Boys lacrosse college Molloy class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Joey Recine high school North Babylon sport Boys lacrosse college Nassau CC class 2020 conference Region XV division JUCO state New York
full name Mark Regan high school West Islip sport Boys lacrosse college LIU class 2020 conference NEC division Division I state New York
full name Bryce Robertson high school Bayport-Blue Point sport Boys lacrosse college Geneseo class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Colby Rogers high school East Islip sport Boys lacrosse college Jacksonville class 2020 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Matthew Ryan high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Embry-Riddle class 2020 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Jonathan Salamone high school Mineola sport Boys lacrosse college Wingate class 2020 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Anthony Sand high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Virginia Military Institute class 2020 conference Southern division Division I state Virginia
full name Alexander Schrank high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Providence class 2020 conference Big East division Division I state Rhode Island
full name Patrick Schuett high school Sachem North sport Boys lacrosse college McDaniel class 2020 conference Centennial division Division III state Maryland
full name Jacob Silverstein high school Center Moriches sport Boys lacrosse college Brockport class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Mundeep Singh high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Caldwell class 2020 conference CACC division Division II state New York
full name Will Singleton high school Babylon sport Boys lacrosse college Williams class 2020 conference NESCAC division Division III state Massachusetts
full name Brandon Sweeney high school Long Island Lutheran sport Boys lacrosse college Sacred Heart class 2020 conference NEC division Division I state Connecticut
full name Brendan Syrop high school Sachem East sport Boys lacrosse college Geneseo class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Noah Taylor high school Floyd sport Boys lacrosse college Wingate class 2020 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Jayson Tingue high school Bay Shore sport Boys lacrosse college UMBC class 2020 conference America East division Division I state Maryland
full name JJ Urcuiolio high school West Islip sport Boys lacrosse college Suffolk CCC class 2020 conference Region XV division JUCO state New York
full name Maximus Albanese high school West Islip sport Boys lacrosse college Vassar class 2019 conference Liberty division Division III state New York
full name Michael Alexander high school West Islip sport Boys lacrosse college Yale class 2019 conference Ivy division Division I state Connecticut
full name Anthony Andrews high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Tom Armetta high school West Islip sport Boys lacrosse college New Paltz class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Gabe Armijo high school Clarke sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Edward Arnold high school Manhasset sport Boys lacrosse college UPenn class 2019 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Christian Banaciski high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Scranton class 2019 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Sean Barrett high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Cortland class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Connor Batjer high school Riverhead sport Boys lacrosse college Kean class 2019 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Brandon Bestany high school Bethpage sport Boys lacrosse college McDaniel class 2019 conference Centennial division Division III state Maryland
full name Alexander Blatt high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Colorado Mesa class 2019 conference Rocky Mountain division Division II state Colorado
full name Daly Boccafola high school Garden City sport Boys lacrosse college Cornell class 2019 conference Ivy division Division I state New York
full name Jacob Brittman high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Eastern Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Kenny Brower high school Massapequa sport Boys lacrosse college Duke class 2019 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Ryan Butler high school Seaford sport Boys lacrosse college Adelphi class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Will Button high school Bay Shore sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Matt Caddigan high school Smithtown West sport Boys lacrosse college UMass class 2019 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Conor Calderone high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Maryland class 2019 conference Big Ten division Division I state Maryland
full name Daniel Callan high school Massapequa sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Laurence Cangro high school Eastport-South Manor sport Boys lacrosse college Marist class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name Sebastian Cannon high school Miller Place sport Boys lacrosse college LIU class 2019 conference NEC division Division I state New York
full name Anthony Caputo high school Clarke sport Boys lacrosse college Pace class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Joseph Cawley high school Syosset sport Boys lacrosse college Stevens Institute of Technology class 2019 conference Empire 8 division Division III state New Jersey
full name Anthony Celauro high school Syosset sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Stephen Cicchetti high school Lindenhurst sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Anthony Cimino high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Tampa class 2019 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Shane Coleman high school Riverhead sport Boys lacrosse college Pace class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Anthony Contino high school Comsewogue sport Boys lacrosse college Manhattan class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name Matthew Conversano high school Harborfields sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Justin Coppola high school Garden City sport Boys lacrosse college Villanova class 2019 conference Big East division Division I state New York
full name Mark Corrie high school Ward Melville sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Mark Cottage high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Wingate class 2019 conference SAA division Division II state North Carolina
full name Patrick Cunningham high school West Islip sport Boys lacrosse college Assumption class 2019 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Nicholas DeBlanco high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Nassau CC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Jason DeCoteau high school West Islip sport Boys lacrosse college Geneseo class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Joseph DeMonte high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Hartford class 2019 conference America East division Division I state Connecticut
full name Sean Derby high school Seaford sport Boys lacrosse college Syracuse class 2019 conference ACC division Division I state New York
full name Christian DeSimone high school Bay Shore sport Boys lacrosse college Furman class 2019 conference Atlantic Sun division Division I state South Carolina
full name Jake DiBenedetto high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Cortland class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Brandon DiFede high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Emerson class 2019 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Jack Dorney high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Plattsburgh class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Ryan Downing high school Oceanside sport Boys lacrosse college Molloy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Kevin Ehli high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Utah class 2019 conference Rocky Mountain division Division I state Utah
full name Shane Elia high school Floral Park sport Boys lacrosse college Nassau CC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Patrick Ensmenger high school Plainview JFK sport Boys lacrosse college DeSales class 2019 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name Liam Entenmann high school Chaminade sport Boys lacrosse college Notre Dame class 2019 conference ACC division Division I state Indiana
full name Aaron Feldman high school Bayport-Blue Point sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Gerald L. Filardi Jr high school Half Hollow Hills West sport Boys lacrosse college Penn State class 2019 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Aiden Fitzpatrick high school Riverhead sport Boys lacrosse college St. John's class 2019 conference Big East division Division I state New York
full name Spencer Frank high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Hartford class 2019 conference America East division Division I state Connecticut
full name Kevin Galvin high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Chris Gartelman high school MacArthur sport Boys lacrosse college Molloy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Justin Gerdvil high school Northport sport Boys lacrosse college Mercy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Garrett Gibbons high school Massapequa sport Boys lacrosse college Maryland class 2019 conference Big Ten division Division I state Maryland
full name Kamryn Gill high school Riverhead sport Boys lacrosse college Salisbury class 2019 conference Capital Athletic division Division III state Maryland
full name Ian Gironsa high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Colin Gleason high school Massapequa sport Boys lacrosse college Siena class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name Christopher Glynn high school Manhasset sport Boys lacrosse college Georgetown class 2019 conference Big East division Division I state Washington D.C.
full name William Gordon high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Nicholas Grant high school Commack sport Boys lacrosse college LIU Post class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Thomas Greenblatt high school Massapequa sport Boys lacrosse college Binghamton class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Nicholas Groia high school West Islip sport Boys lacrosse college DeSales class 2019 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name Robbie Guglielmo high school Mepham sport Boys lacrosse college Mercy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Connor Harris high school West Islip sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Colin Hart high school Garden City sport Boys lacrosse college Brown class 2019 conference Ivy division Division I state Rhode Island
full name Brian Hayden high school Farmingdale sport Boys lacrosse college Pace class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Travis Hayon high school Riverhead sport Boys lacrosse college LIU Post class 2019 conference - division state New York
full name T.J. Heyder high school Comsewogue sport Boys lacrosse college Mercy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Luke Hickam high school Oceanside sport Boys lacrosse college Army class 2019 conference Patriot division Division I state New York
full name John Hoffman high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Providence class 2019 conference Big East division Division I state Rhode Island
full name Ryan Huff high school Eastport-South Manor sport Boys lacrosse college Army class 2019 conference Patriot division Division I state New York
full name Salvatore Iadicicco high school Bellport sport Boys lacrosse college Suffolk CCC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Alex Jacobs high school Riverhead sport Boys lacrosse college Brockport class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Connor Kalmus high school Riverhead sport Boys lacrosse college St. John's class 2019 conference Big East division Division I state New York
full name Konall Keane high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Maritime class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Alex Keener high school Bethpage sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Alexander Keener high school Bethpage sport Boys lacrosse college Saint Joseph's class 2019 conference NEC division Division I state Pennsylvania
full name Michael Kelly high school Floral Park sport Boys lacrosse college Delhi class 2019 conference North Atlantic division Division III state New York
full name Tom Kirk high school Division sport Boys lacrosse college Nassau CC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Nicholas Koban high school Port Jefferson sport Boys lacrosse college Suffolk CCC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Mitchell Kozak high school Floral Park sport Boys lacrosse college UMBC class 2019 conference America East division Division I state Maryland
full name Max Kruszeski high school Southold sport Boys lacrosse college Marquette class 2019 conference Big East division Division I state Wisconsin
full name Dylan Kucmierowski high school Division sport Boys lacrosse college Farmingdale class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Kevin Leon high school Bethpage sport Boys lacrosse college Geneseo class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Liam Linden high school St. Dominic sport Boys lacrosse college St. Bonaventure class 2019 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Timothy Livingston high school Sachem East sport Boys lacrosse college Caldwell class 2019 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Christian LoCasto high school Floral Park sport Boys lacrosse college St. John Fisher class 2019 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Christian Lowd high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Sam Lutfi high school Massapequa sport Boys lacrosse college Hofstra class 2019 conference Colonial division Division I state New York
full name Christian Lyons high school Syosset sport Boys lacrosse college Manhattan class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name James MacGilvray high school Bellport sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Ryan Mantione high school Glenn sport Boys lacrosse college Allegheny class 2019 conference North Coast division Division III state Pennsylvania
full name Danny Mastropaolo high school Riverhead sport Boys lacrosse college Albany class 2019 conference America East division Division I state New York
full name T.J. Mauro high school MacArthur sport Boys lacrosse college Molloy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Max May high school Hewlett sport Boys lacrosse college Muhlenberg class 2019 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Stephen McAllister high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Salve Regina class 2019 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Patrick McGrath high school Carey sport Boys lacrosse college NYIT class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Paul McGuinness high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Stevens Institute of Technology class 2019 conference Empire 8 division Division III state New Jersey
full name Tyler McManus high school East Meadow sport Boys lacrosse college Mitchell class 2019 conference NECC division Division III state Connecticut
full name Jake Meeker high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Pace class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Eddie Montemurro high school Kings Park sport Boys lacrosse college Mercy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Joseph Moran high school Massapequa sport Boys lacrosse college Air Force class 2019 conference Mountain West division Division I state Colorado
full name Christian Moreno high school Massapequa sport Boys lacrosse college Oneonta class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Jonathan Moshe high school Port Jefferson sport Boys lacrosse college Gettysburg class 2019 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Thomas Naslonski high school Bay Shore sport Boys lacrosse college Wingate class 2019 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Tyler Nolan high school Westhampton sport Boys lacrosse college Jacksonville class 2019 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Quinn O'Hara high school Whitman sport Boys lacrosse college Binghamton class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Connor O'Reilly high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Georgetown class 2019 conference Big East division Division I state Washington D.C.
full name Matthew Olbeter high school Farmingdale sport Boys lacrosse college LIU class 2019 conference NEC division Division I state New York
full name Mathew Olivero high school Floyd sport Boys lacrosse college Maritime class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Jack Orlando high school Manhasset sport Boys lacrosse college Washington & Lee class 2019 conference ODAC division Division III state Virginia
full name Vincent Orlando high school Bayport-Blue Point sport Boys lacrosse college Hobart class 2019 conference Liberty division Division III state New York
full name Ryan Ott high school Riverhead sport Boys lacrosse college Farmingdale class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Dylan Pallonetti high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Maryland class 2019 conference Big Ten division Division I state Maryland
full name Dylan Pape high school West Islip sport Boys lacrosse college Siena class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name Jared Paquette high school West Islip sport Boys lacrosse college Yale class 2019 conference Ivy division Division I state Connecticut
full name Daniel Parker high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Virginia class 2019 conference ACC division Division I state Virginia
full name Steffen Peabody high school Bellport sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Christopher Pearce high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Adelphi class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Louis Perfetto high school Manhasset sport Boys lacrosse college Boston University class 2019 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Angelo Petrakis high school Massapequa sport Boys lacrosse college Cornell class 2019 conference Ivy division Division I state New York
full name Philip Polo high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Mount St. Mary's class 2019 conference NEC division Division I state Maryland
full name Mason Pontrelli high school Lynbrook sport Boys lacrosse college New Paltz class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Hayden Pryor high school Calhoun sport Boys lacrosse college Catholic class 2019 conference Landmark division Division III state Washington D.C.
full name Will Puccio high school Garden City sport Boys lacrosse college Trinity class 2019 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Brendan Reese high school West Babylon sport Boys lacrosse college Geneseo class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Colin Reilly high school West Islip sport Boys lacrosse college Penn State class 2019 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name James Ringer high school Bayport-Blue Point sport Boys lacrosse college Towson class 2019 conference Colonial division Division I state Maryland
full name Jack Rooney high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Holy Cross class 2019 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Sam Rovner high school Hewlett sport Boys lacrosse college Cortland class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Michael Sabella high school Mt. Sinai sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Thomas Sangiovanni high school Harborfields sport Boys lacrosse college Siena class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name Shane Santora high school Bayport-Blue Point sport Boys lacrosse college Towson class 2019 conference Colonial division Division I state Maryland
full name Jimmy Schmidt high school Smithtown West sport Boys lacrosse college McDaniel class 2019 conference Centennial division Division III state Maryland
full name Patrick Schnell high school Jericho sport Boys lacrosse college Tampa class 2019 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name John Sidorski high school East Islip sport Boys lacrosse college Lehigh class 2019 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name RJ Smith high school Middle Country sport Boys lacrosse college Wingate class 2019 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name RJ Smith high school Middle Country sport Boys lacrosse college LIU class 2019 conference NEC division Division I state New York
full name Christopher Sparks high school West Islip sport Boys lacrosse college Tampa class 2019 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Nicholas Squicciarini high school Massapequa sport Boys lacrosse college LIU Post class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Cole Stassi high school Sachem North sport Boys lacrosse college Keiser class 2019 conference - division NAIA state Florida
full name Cole Stassi high school Sachem North sport Boys lacrosse college Keiser class 2019 conference - division NAIA state Florida
full name Zachary Steets high school Rocky Point sport Boys lacrosse college Trinity class 2019 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Matthew Stogel high school Commack sport Boys lacrosse college Fairleigh Dickinson class 2019 conference Middle Atlantic division Division III state New Jersey
full name Colton Teitelbaum high school Locust Valley sport Boys lacrosse college Loyola class 2019 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Justin Tiernan high school Glenn sport Boys lacrosse college Lehigh class 2019 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Nicholas Troy high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Michigan class 2019 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name Nick Turrini high school Calhoun sport Boys lacrosse college Army class 2019 conference Patriot division Division I state New York
full name Owen Vail high school Massapequa sport Boys lacrosse college Oneonta class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Dylan Vincenti high school Carle Place sport Boys lacrosse college Hill School class 2019 conference - division state Pennsylvania
full name Dominic Visintin high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Muhlenberg class 2019 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Steven Vlahakis high school Manhasset sport Boys lacrosse college Embry-Riddle class 2019 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Jackson Von Eschen high school Sayville sport Boys lacrosse college Newberry College class 2019 conference South Atlantic division Division II state South Carolina
full name Brendan Watt high school Babylon sport Boys lacrosse college NYIT class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Benjamin Weinberg high school Jericho sport Boys lacrosse college Lehigh class 2019 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Zaheim Wilkins high school Floyd sport Boys lacrosse college Albertus Magnus class 2019 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Connecticut
full name Shawn Wolf high school Bellport sport Boys lacrosse college Saint Joseph's class 2019 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Robert Zahralban high school Bellport sport Boys lacrosse college Alabama class 2019 conference SEC division Division I state Alabama
full name Daniel Abatelli high school MacArthur sport Boys lacrosse college Farmingdale class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Gavin Adler high school Hewlett sport Boys lacrosse college Cornell class 2018 conference Ivy division Division I state New York
full name Lucas Alper high school Northport sport Boys lacrosse college Wingate class 2018 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Tyler Ammirato high school Miller Place sport Boys lacrosse college Marist class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Jordan Arbouet high school Baldwin sport Boys lacrosse college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Andrew Arce high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York