Long Island College Commitments

A look at which colleges Long Island high school senior athletes have signed national letters of intent and/or made verbal commitments to play. Use the dropdown menus below to explore the various categories. A verbal commitment becomes official when the student signs a letter of intent during or after designated signing periods.

>> Click here to submit your information

high school

sport

college

conference

class

Clear Search
full name high school sport college class conference division state
full name Bridgette Becchina high school Ward Melville sport Fencing college North Carolina class 2018 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Jackson Bright high school Copiague sport Track and field college Binghamton class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Daniel Abatelli high school MacArthur sport Boys lacrosse college Farmingdale class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Chris Abbate high school Northport sport Boys lacrosse college RPI class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Taylor Abraham high school Freeport sport Girls basketball college Saint Peter's class 2020 conference MAAC division Division I state New Jersey
full name Michael Abramo high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Hermes Abreu high school Bay Shore sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Giuliana Abruscato high school Hauppauge sport Softball college Binghamton class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Stefania Abruscato high school Hauppauge sport Softball college Missouri class 2023 conference SEC division Division I state Missouri
full name Abdul-Malik Abubacar high school Brentwood sport Track and field college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Angela Acampora high school Westhampton sport Softball college Hood College class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state Maryland
full name Kira Accettella high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Paul Achenbach high school Patchogue-Medford sport Football college Hartwick class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Valerie Adamo high school Hicksville sport Girls soccer college Felician class 2018 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Alyssa Adams high school West Islip sport Softball college Saint Peter's class 2017 conference MAAC division Division I state New Jersey
full name Brianna Adams high school West Islip sport Softball college Saint Peter's class 2019 conference MAAC division Division I state New Jersey
full name CJ Adams high school Patchogue-Medford sport Football college LIU class 2019 conference NEC division FCS state New York
full name Alex Adelman high school East Meadow sport Volleyball college Elmira class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Gavin Adler high school Hewlett sport Boys lacrosse college Cornell class 2018 conference Ivy division Division I state New York
full name Alyssa Adomaites high school Glenn sport Girls basketball college Adelphi class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Robert Affenita high school St. Anthony's sport Baseball college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Kacey Affrunti high school MacArthur sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Sofia Afkham high school Syosset sport Girls lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Kelly Agostini high school Centereach sport Softball college Purchase class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Reilly Agres high school Farmingdale sport Girls lacrosse college Boston class 2020 conference America East division Division I state Massachusetts
full name Sarah Agrillo high school Huntington sport Girls lacrosse college Duquesne class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Antonio Aguilar high school Hicksville sport Track and field college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Bryan Aguilar high school Oceanside sport Football college Hobart class 2018 conference Liberty division Division III state New York
full name Sarah Alaimo high school South Side sport Gymnastics college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Maximus Albanese high school West Islip sport Boys lacrosse college Vassar class 2019 conference Liberty division Division III state New York
full name Katie Aldrich high school Smithtown West sport Girls lacrosse college Mount St. Mary's class 2017 conference NEC division Division I state Maryland
full name Michael Alexander high school West Islip sport Boys lacrosse college Yale class 2019 conference Ivy division Division I state Connecticut
full name John Aliberti high school Mepham sport Football college Clarion class 2019 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name JJ Alicea high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Bucknell class 2017 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Matthew Alifano high school Center Moriches sport Baseball college Adelphi class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Katie Allen high school Sachem East sport Field hockey college Fairfield class 2020 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Nyla Allen high school Elmont sport Girls soccer college Pittsburgh class 2020 conference ACC division Division I state Pennsylvania
full name Tazmeya Allen high school Freeport sport Girls lacrosse college Old Westbury class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Ally Alliegro high school Bayport-Blue Point sport Girls lacrosse college Wagner class 2017 conference NEC division Division I state New York
full name Emily Allingham high school Sachem East sport Girls lacrosse college Rochester class 2019 conference Liberty division Division III state New York
full name Justin Allone high school Sachem East sport Cross country college Seton Hall class 2018 conference Big East division Division I state New Jersey
full name Mia Almonte high school Freeport sport Girls soccer college Old Westbury class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Danny Alnwick high school Harborfields sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Sophie Alois high school Middle Country sport Girls lacrosse college Cornell class 2019 conference Ivy division Division I state New York
full name Sophie Alois high school Middle Country sport Girls lacrosse college Michigan class 2019 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name Matthew Aloni high school Plainedge sport Football college Penn State class 2018 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Lucas Alper high school Northport sport Boys lacrosse college Wingate class 2018 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Anjelia Altebrando high school Miller Place sport Girls lacrosse college Springfield class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Jack Altieri high school West Islip sport Baseball college Farmingdale class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Hayden Altimari high school St. Anthony's sport Baseball college Penn State Brandywine class 2018 conference USCAA division Division III state Pennsylvania
full name Leo Alvarez high school Oceanside sport Baseball college Concordia class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Kiera Alventosa high school Ward Melville sport Field hockey college Amherst class 2017 conference NESCAC division Division III state Massachusetts
full name Jamie Alvino high school Division sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alyssa Amatulli high school MacArthur sport Cheerleading college Hofstra class 2019 conference Colonial division Division I state New York
full name Tyler Ammirato high school Miller Place sport Boys lacrosse college Marist class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Patrick Ancewicz high school Glenn sport Wrestling college Rhode Island College class 2019 conference Little East division Division III state Rhode Island
full name Gary Anderson high school Floyd sport Football college Cortland class 2019 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Haley Anderson high school Smithtown East sport Volleyball college Quinnipiac class 2017 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Megan Anderson high school Island Trees sport Softball college Albertus Magnus class 2018 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Connecticut
full name Michael Andreoli high school MacArthur sport Baseball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Anthony Andrews high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Amanda Andriano high school St. Anthony's sport Girls soccer college Bentley class 2018 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Jonathan Angel high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Hampton class 2020 conference Big South division Division I state Virginia
full name Joe Angelastro high school Seaford sport Football college Nassau CC class 2019 conference - division JUCO state New York
full name Kyle Angus high school St. Anthony's sport Football college Stony Brook class 2019 conference Colonial division FCS state New York
full name Francesco Anile III high school Locust Valley sport Boys lacrosse college Colby class 2017 conference NESCAC division Division III state Maine
full name Jenna Annecchiarico high school Baldwin sport Girls basketball college Eastern Michigan class 2018 conference Mid-American division Division I state Michigan
full name Jaden Antione high school Holy Trinity sport Track and field college St. Francis class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name John Antonelli high school Syosset sport Track and field college Geneseo class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Nick Anzalone high school Lindenhurst sport Football college Bryant class 2018 conference NEC division FCS state Rhode Island
full name Sean Aral high school Chaminade sport Crew college Columbia class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Sean Aral high school Chaminade sport Bowling college Columbia class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Isabella Arato high school Eastport-South Manor sport Girls soccer college Saint Leo class 2020 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Jordan Arbouet high school Baldwin sport Boys lacrosse college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Andrew Arce high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Amanda Arena high school West Islip sport Softball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kimberly Arena high school West Islip sport Track and field college Cortland class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Elizabeth Argenziano high school Sayville sport Girls soccer college Pace class 2020 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Jennifer Arigoni high school West Islip sport Girls lacrosse college Western Connecticut State class 2018 conference NJAC division Division III state Connecticut
full name Paul Ariola high school Chaminade sport Baseball college Colby class 2017 conference NESCAC division Division III state Maine
full name Hannah Arkin high school New Hyde Park sport Field hockey college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Hannah Arkin high school New Hyde Park sport Softball college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Dieusi Armand high school Westbury sport Track and field college Hampton class 2019 conference Big South division Division I state Virginia
full name Amy Armata high school St. Dominic sport Girls soccer college Connecticut College class 2017 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Tom Armetta high school West Islip sport Boys lacrosse college New Paltz class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Gabe Armijo high school Clarke sport Boys lacrosse college Dominican class 2019 conference CACC division Division II state New York
full name Julian Armstrong-King high school Copiague sport Football college Utica class 2019 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Edward Arnold high school Manhasset sport Boys lacrosse college UPenn class 2019 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Liza Marie Arnold high school Wantagh sport Softball college Rhode Island class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Rhode Island
full name Olivia Arntsen high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college Marist class 2019 conference MAAC division Division I state New York
full name Maggie Aroesty high school Long Beach sport Swimming college USC class 2017 conference Pac-12 division Division I state California
full name Kierstin Aroksaar high school Lynbrook sport Girls lacrosse college Hartwick class 2019 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Thomas Aroksaar high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Hartwick class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Julia Aronov high school New Hyde Park sport Girls soccer college Rutgers class 2019 conference Big Ten division Division I state New Jersey
full name Francesco Artusa high school Chaminade sport Boys soccer college Catholic class 2019 conference Landmark division Division III state Washington D.C.
full name Angela Aruanna high school Bellport sport Tennis college Suffolk CCC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Vito Arujau high school Syosset sport Wrestling college Cornell class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Matthew Asenjo high school Half Hollow Hills West sport Boys basketball college St. John Fisher class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Mia Asenjo high school Valley Stream South sport Girls soccer college UCF class 2021 conference American division Division I state Florida
full name Nadja Ashley high school West Babylon sport Track and field college Stony Brook class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Gabriella Aspuru high school Sachem East sport Girls basketball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Adam Astarita high school Glenn sport Boys soccer college Geneseo class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Lara Atalay high school Ward Melville sport Volleyball college Union class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Jeff Atlas high school Islip sport Boys lacrosse college Florida Southern class 2018 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Nicolas Aubry high school Chaminade sport Boys basketball college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Andres Auffant high school Center Moriches sport Baseball college Franklin Pierce class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New Hampshire
full name David Aufiero high school North Shore sport Baseball college Sacred Heart class 2019 conference NEC division Division I state Connecticut
full name Ryan Aughavin high school North Shore sport Boys lacrosse college Brown class 2017 conference Ivy division Division I state Rhode Island
full name Peter Auriemma high school Copiague sport Football college Western Connecticut State class 2019 conference MASCAC division Division III state Connecticut
full name Lily Avazis high school Port Washington sport Girls lacrosse college East Carolina class 2017 conference American division Division I state North Carolina
full name Justin Aviles high school Brentwood sport Baseball college Marietta class 2018 conference Ohio division Division III state Ohio
full name Eren Aydin high school Huntington sport Boys soccer college Geneseo class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Will Ayers high school East Meadow sport Football college New Haven class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Gabby Ayzenberg high school Long Beach sport Volleyball college Geneseo class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Nina Babington high school Amityville sport Track and field college St. John's class 2019 conference Big East division Division I state New York
full name Parker Bachisin high school Eastport-South Manor sport Volleyball college SUNY Polytechnic Institute class 2017 conference North Eastern division Division III state New York
full name Jonathan Bachmann high school Port Jefferson sport Football college Western Connecticut State class 2019 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Megan Bacik high school Huntington sport Girls lacrosse college Franklin Pierce class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New Hampshire
full name Christina Badaracco high school Half Hollow Hills West sport Girls lacrosse college Post class 2018 conference CACC division Division II state Connecticut
full name Corrine Badeer high school Plainview JFK sport Girls soccer college Dickinson class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Maryann Bagonis high school Mepham sport Girls basketball college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Kadaja Bailey high school St. Anthony's sport Girls basketball college St. John's class 2017 conference Big East division Division I state New York
full name Jasmine Bajaj high school Commack sport Fencing college Penn State class 2018 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Bradley Baker high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Holy Cross class 2017 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Brittany Balboa high school Deer Park sport Softball college Johnson and Wales class 2017 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Rhode Island
full name Ryan Baldi high school Commack sport Fencing college Drew class 2017 conference Mid-Atlantic Fencing division Division III state New Jersey
full name Daniella Balsano high school Connetquot sport Volleyball college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Christian Banaciski high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Scranton class 2019 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Gina Barbera high school Connetquot sport Girls lacrosse college Navy class 2019 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Matthew Barbery high school Half Hollow Hills East sport Boys soccer college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Emily Bardak high school St. Anthony's sport Swimming college Air Force class 2018 conference Mountain West division Division I state Colorado
full name Ryan Barnett high school Westhampton sport Volleyball college Pepperdine class 2021 conference Mountain Pacific division Division I state California
full name Talani Barnett high school Bay Shore sport Girls soccer college Ohio State class 2018 conference Big Ten division Division I state Ohio
full name Janae Barracato high school Sacred Heart sport Softball college Seton Hall class 2017 conference Big East division Division I state New Jersey
full name Nicholas Barreiros high school Seaford sport Baseball college NYIT class 2020 conference East Coast division Division II state New York
full name Matthew Barresi high school St. Anthony's sport Boys soccer college American class 2018 conference Patriot division Division I state Washington D.C.
full name Joel Barrett high school Amityville sport Track and field college Bridgeport class 2019 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Sean Barrett high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Cortland class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Madison Barroso high school Lynbrook sport Girls basketball college Delhi class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Dylan Barry high school Calhoun sport Boys lacrosse college Wingate class 2018 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Fatou Barry high school Bay Shore sport Girls soccer college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Jason Barry high school Hewlett sport Baseball college Old Westbury class 2019 conference Skyline division Division III state New York
full name Maje Barry high school Bay Shore sport Girls basketball college Queens class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Nicholas Barry high school Islip sport Boys lacrosse college Navy class 2018 conference Patriot division Division I state New York
full name Kyle Barsic high school Amityville sport Boys soccer college Cortland class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Karaline Bartels high school Lynbrook sport Girls lacrosse college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Michaela Bartley high school Kings Park sport Girls lacrosse college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Joseph Bartolotto high school Miller Place sport Boys lacrosse college Cornell class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name James Baskam high school Harborfields sport Football college Bentley class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Connor Batjer high school Riverhead sport Boys lacrosse college Kean class 2019 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Jackie Bauer high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Mercy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Katherine Bauer high school Babylon sport Girls lacrosse college Maritime class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Emma Bautista high school Bellport sport Volleyball college Potsdam class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Devon Bayer high school Calhoun sport Girls lacrosse college Colorado class 2017 conference Pac-12 division Division I state Colorado
full name Sarah Bayer high school Mepham sport Girls soccer college Loyola class 2018 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Ronald Beard Jr. high school Commack sport Football college Stony Brook class 2017 conference Colonial division FCS state New York
full name Anthony Beck high school Miller Place sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Jillian Becker high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Richmond class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Virginia
full name Stephen Becker high school St. John the Baptist sport Boys lacrosse college Drexel class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Ryan Beckles high school Central Islip sport Boys basketball college Monroe class 2017 conference division JUCO state New York
full name Charlie Bedard high school Southampton sport Boys lacrosse college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Alex Beebe high school Mattituck sport Girls lacrosse college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Chris Behan high school Bayport-Blue Point sport Wrestling college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jamie Behar high school Long Island Lutheran sport Girls basketball college Lehigh class 2020 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Patrick Behrens high school West Islip sport Boys lacrosse college Limestone class 2018 conference Carolinas division Division II state South Carolina
full name Ryan Behrens high school West Islip sport Boys lacrosse college Brown class 2021 conference Ivy division Division I state Rhode Island
full name Emily Beier high school West Islip sport Girls lacrosse college Loyola class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Jaimie Bell high school Smithtown West sport Girls lacrosse college Pace class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Malcolm Bell high school Baldwin sport Boys lacrosse college Hartford class 2018 conference America East division Division I state Connecticut
full name Sabrina Bell high school Hicksville sport Girls soccer college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Christina Bellissimo high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Abby Bellport high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Katie Bellucci high school Manhasset sport Girls lacrosse college UPenn class 2018 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Mike Benasutti high school Centereach sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Jamie Benavides high school Bellport sport Girls lacrosse college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Helen Benenaula high school Hampton Bays sport Girls soccer college Five Towns College class 2019 conference - division Division III state New York
full name Caleigh Bennett high school Kellenberg sport Girls soccer college William Smith class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Erika Benson high school Kings Park sport Volleyball college Southern Connecticut State class 2018 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Troy Benson high school Plainview JFK sport Track and field college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Omar Benthami high school East Meadow sport Track and field college Molloy class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Julia Bentrewicz high school Hicksville sport Girls basketball college Eastern Connecticut State class 2018 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Matthew Benus high school Syosset sport Boys lacrosse college Loyola class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Dalia Bercow high school Port Washington sport Field hockey college Haverford class 2019 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Jolie Bercow high school Port Washington sport Field hockey college MIT class 2019 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Maggie Beresheim high school Manhasset sport Girls lacrosse college UPenn class 2018 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Kelly Bergersen high school Farmingdale sport Girls lacrosse college Quinnipiac class 2020 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Kyle Bergin high school Lynbrook sport Swimming college Manhattan class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Mikayla Bergin high school Harborfields sport Girls lacrosse college Army class 2017 conference Patriot division Division I state New York
full name Mack Berkowitz high school Long Island Lutheran sport Wrestling college Franklin and Marshall class 2017 conference EIWA division Division I state Pennsylvania
full name Nicole Bermudez high school Oceanside sport Girls soccer college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jhared Bernard high school Smithtown West sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference USCAA division Division III state New York
full name Joved Bernard high school Smithtown West sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference USCAA division Division III state New York
full name Grace Bernardi high school Massapequa sport Girls soccer college St. John's class 2019 conference Big East division Division I state New York
full name Tiffany Bernot high school Wheatley sport Girls soccer college Albany class 2019 conference America East division Division I state New York
full name Eric Bernstein high school East Meadow sport Football college Towson class 2019 conference Colonial division FCS state Maryland
full name Shannon Berry high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Princeton class 2018 conference Ivy division Division I state New Jersey
full name Trey Berry high school Ward Melville sport Football college Stony Brook class 2019 conference Colonial division FCS state New York
full name Jordan Berson high school Plainview JFK sport Boys lacrosse college Oneonta class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Brandon Bestany high school Bethpage sport Boys lacrosse college McDaniel class 2019 conference Centennial division Division III state Maryland
full name Uma Bhatt high school Syosset sport Girls soccer college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Morgan Bianco high school St. John the Baptist sport Girls lacrosse college DeSales class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name Nicholas Bianco high school Massapequa sport Track and field college Colorado class 2020 conference Pac-12 division Division I state Colorado
full name Jessie Biegel high school Longwood sport Girls lacrosse college Utica class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Mike Bienkowski high school Islip sport Boys lacrosse college Army class 2018 conference Patriot division Division I state New York
full name Gianna Bifulco high school Harborfields sport Girls lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Emiline Biggin high school Carle Place sport Field hockey college Quinnipiac class 2020 conference Big East division Division I state Connecticut
full name Alexandra Bigilin high school Kellenberg sport Girls lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Amber Birchwell high school Floyd sport Girls soccer college Providence class 2017 conference Big East division Division I state Rhode Island
full name Keri Birkenhead high school Plainview JFK sport Girls soccer college Illinois-Chicago class 2017 conference Horizon division Division I state Illinois
full name Christina Biscardi high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Duke class 2019 conference ACC division Division I state New York
full name Melissa Biscardi high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Duke class 2019 conference ACC division Division I state New York
full name Nick Biscardi high school Chaminade sport Baseball college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Tianna Biscone high school Garden City sport Track and field college Colgate class 2017 conference Patriot division Division I state New York
full name Kathleen Bishop high school St. Anthony's sport Gymnastics college Air Force class 2019 conference Mountain West division Division I state Colorado
full name Jaime Biskup high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college Virginia class 2019 conference ACC division Division I state Virginia
full name Jordyn Biskup high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college Jacksonville class 2018 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Samantha Blair high school West Islip sport Girls lacrosse college UMass-Lowell class 2018 conference America East division Division I state Massachusetts
full name Erik Blanco high school Copiague sport Football college Western Connecticut State class 2019 conference MASCAC division Division III state Connecticut
full name Rylan Blando high school Lynbrook sport Boys basketball college New Paltz class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Alexander Blatt high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Colorado Mesa class 2019 conference Rocky Mountain division Division II state Colorado
full name Brianna Blatter high school Comsewogue sport Girls lacrosse college Bryant class 2018 conference NEC division Division I state Rhode Island
full name Paloma Blatter high school Comsewogue sport Girls lacrosse college Binghamton class 2020 conference America East division Division I state New York
full name Carl Bloom high school Seaford sport Track and field college NYIT class 2019 conference East Coast division Division II state New York
full name Kierstin Bloom high school Bethpage sport Softball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Luke Bloom high school Half Hollow Hills West sport Boys soccer college Geneseo class 2019 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Daly Boccafola high school Garden City sport Boys lacrosse college Cornell class 2019 conference Ivy division Division I state New York
full name Matthew Boccardo high school Chaminade sport Boys lacrosse college Tufts class 2017 conference NESCAC division Division III state Massachusetts
full name Kyle Boden high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Cortland class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Kiera Boettcher high school Floral Park sport Girls lacrosse college Mercyhurst class 2018 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Precious Bolaji high school Island Trees sport Football college Nassau CC class 2018 conference - division JUCO state New York
full name Alyssa Boll high school Kellenberg sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alexander Bonacci high school Rocky Point sport Baseball college SUNY Polytechnic Institute class 2019 conference North Eastern division Division III state New York
full name Ava Bongiorno high school Smithtown East sport Girls soccer college Cortland class 2020 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Jennifer Bonifazio high school St. Anthony's sport Girls soccer college Fairfield class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Jarett Bonser high school Deer Park sport Boys lacrosse college Loyola class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name AJ Bonvino high school Chaminade sport Golf college Franklin and Marshall class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Jessica Boos high school West Babylon sport Track and field college Loyola class 2019 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Rachel Bornstein high school Riverhead sport Girls lacrosse college Findlay class 2018 conference Great Midwest Athletic division Division II state Ohio
full name Daniel Borysowski high school Whitman sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Jason Bottari high school Plainedge sport Baseball college Albany class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Jillian Bove high school Ward Melville sport Field hockey college Union class 2019 conference Liberty division Division III state New York
full name Matthew Boyko high school Clarke sport Baseball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Ryan Boyle high school Hauppauge sport Baseball college Rutgers-Newark class 2020 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Ashton Bradley high school Sayville sport Boys lacrosse college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Robert Bradley high school Division sport Baseball college Nassau CC class 2019 conference Region XV division JUCO state New York
full name Grace Brady high school Glen Cove sport Girls basketball college Point Loma Nazarene class 2017 conference Pacific West division Division II state California
full name Micayla Brady high school Massapequa sport Girls lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Thomas Brady high school Shoreham-Wading River sport Baseball college NJIT class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state New Jersey
full name Nigel Braithwaite, Jr. high school Westhampton sport Boys basketball college Five Towns College class 2018 conference USCAA division Division III state New York
full name Marissa Braito high school Sacred Heart sport Softball college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Robert Brando high school Ward Melville sport Football college Maritime class 2017 conference ECFC division Division III state New York
full name Brennen Brandow high school Eastport-South Manor sport Volleyball college Springfield class 2018 conference ECAC division Division III state Massachusetts
full name Alice Brandt high school Floral Park sport Volleyball college Stockton class 2017 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Avani Brandt high school Syosset sport Girls soccer college Stanford University class 2021 conference Pac-12 division Division I state California
full name Grace Brandt high school Floral Park sport Volleyball college Stockton class 2017 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Campbell Brant high school Shoreham-Wading River sport Girls lacrosse college Lock Haven class 2018 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Caroline Bratichak high school Kellenberg sport Softball college Gettysburg class 2019 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Francis Braun high school Kings Park sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2020 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Mckaela Braun high school Kings Park sport Girls lacrosse college Iona class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Shannon Brazier high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Cornell class 2018 conference Ivy division Division I state New York
full name Erika Breitfeller high school Lindenhurst sport Girls soccer college Fairfield class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Michael Brennan high school St. Dominic sport Golf college Navy class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Hope Breslin high school Massapequa sport Girls soccer college Illinois class 2017 conference Big Ten division Division I state Illinois
full name Robert Bressmer high school Floral Park sport Boys soccer college Adelphi class 2019 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Allyson Bricker high school Sayville sport Softball college Hunter class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Lauren Briody high school Locust Valley sport Field hockey college Geneseo class 2020 conference SUNYAC division Division III state