Newsday’s All-Long Island teams history

Newsday named its first All-Long Island team in 1962 for football. In the years since, the Newsday All-Long Island honor has been extended to all high school sports. This database lets you explore every team from every year, as well as sort by school or sport and see how many times a particular player earned Newsday All-Long Island status.

sport

school

year

team

grade

Clear Search
year sport Name school position grade team note
year 2019 sport Girls basketball Name Alex Soupios school Sewanhaka position grade Coach team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Alyssa Adomaites school Glenn position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Carly Bolivar school Sewanhaka position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Celeste Taylor school LI Lutheran position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2019 sport Girls basketball Name Gabby Sartori school Mt. Sinai position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name James Castiglione school Longwood position grade Coach team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Kaia Harrison school Baldwin position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Lauren Hansen school Ward Melville position grade Senior team First team note Player of year
year 2019 sport Girls basketball Name Lauren Romito school Hauppauge position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Nyia Longford school Longwood position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Rachel Mahler school Syosset position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Sydney Taylor school St. Anthony's position grade Senior team First team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Brianna Fitzgerald school Island Trees position Guard grade Junior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Brooke Cergol school Mt. Sinai position Guard grade Senior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Cara McCormack school St. John the Baptist position Guard grade Junior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Danielle Hippner school East Meadow position Forward/Center grade Junior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Flo Hunte school Sewanhaka position Guard grade Senior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Hannah Stockman school Northport position Guard grade Senior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Jamie Behar school Oceanside position Guard grade Junior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Janelle Brown school Longwood position Guard grade Junior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Paris Clark school LI Lutheran position Guard grade Freshman team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Raiana Brown school North Babylon position Power forward grade Senior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Tamia Lawhorne school LI Lutheran position Guard/Forward grade Senior team Second team note -
year 2019 sport Girls basketball Name Trinity Hudson school Glen Cove position Guard grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Alexa Wallace school Half Hollow Hills East position Guard grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Aziah Hudson school Baldwin position Guard grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Celeste Taylor school LI Lutheran position Forward/guard grade Junior team First team note Player of year
year 2018 sport Girls basketball Name Danielle Cosgrove school Sachem East position Center grade Senior team First team note Player of year
year 2018 sport Girls basketball Name Gabrielle Zaffiro school North Shore position Guard grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Grace Stone school LI Lutheran position Guard grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Jamie Edson school Hauppauge position grade Coach team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Jenna Annecchiarico school Baldwin position Guard grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Kadaja Bailey school St. Mary's position Guard/forward grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Sam Schultz school Kings Park position Guard/forward grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Tom Magno school Elmont position grade Coach team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Zhaneia Thybulle school Elmont position Guard grade Senior team First team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Casey Hearns school Commack position Guard grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Destiny Samuel school Baldwin position Forward grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Donnetta Johnson school Baldwin position Guard/forward grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Gabby Sartori school Mt. Sinai position Guard grade Junior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Gianna Gotti school Oyster Bay position Guard grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Kaia Harrison school Baldwin position Guard grade Junior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Kem Nwabudu school Elmont position Forward/center grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Lauren Hackett school St. Anthony's position Guard grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Lauren Hammersley school Our Lady of Mercy position Guard grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Lisha Lewis school LI Lutheran position Guard grade Junior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Samantha Hinke school Half Hollow Hills West position Forward grade Senior team Second team note -
year 2018 sport Girls basketball Name Ty’Zhea Hawkins school Brentwood position Guard grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Aziah Hudson school Baldwin position Guard grade Junior team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Celeste Taylor school LI Lutheran position Guard grade Sophomore team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Chanel Taylor school Central Islip position Guard grade Senior team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Danielle Cosgrove school Sachem East position Forward grade Junior team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Gabrielle Zaffiro school North Shore position Guard grade Junior team First team note Player of year
year 2017 sport Girls basketball Name Grace Stone school LI Lutheran position Guard grade Junior team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Jenna Annecchiarico school Baldwin position Guard grade Junior team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Lauren Hansen school Ward Melville position Guard grade Sophomore team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Maia Moffitt school St. Anthony's position Forward grade Senior team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Paul Venturi school Central Islip position grade Coach team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Tom Catapano school Baldwin position grade Coach team First team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Tori Harris school Half Hollow Hills West position Forward grade Senior team First team note Player of year
year 2017 sport Girls basketball Name Courtney Lewis school Port Jefferson position Guard/forward grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Gianna Gotti school Oyster Bay position Guard grade Junior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Jillian Spagnuola school Commack position Guard grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Kadaja Bailey school St. Mary's position Guard grade Junior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Kaia Harrison school Baldwin position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Katie Murphy school Hauppauge position Guard grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Kem Nwabudu school Elmont position Forward/center grade Junior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Morgan Staab school Kellenberg position Center grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Taylor Tripptree school Ward Melville position Guard grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Tiffany Slicklein school Kings Park position Forward grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Victoria Pearce school Bay Shore position Guard grade Senior team Second team note -
year 2017 sport Girls basketball Name Zhaneia Thybulle school Elmont position Guard grade Junior team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Aziah Hudson school Baldwin position Guard grade Sophomore team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Danielle Cosgrove school Sachem East position Center grade Sophomore team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Gabrielle Zaffiro school North Shore position Guard grade Sophomore team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Jackie DelliSanti school Commack position Forward grade Senior team First team note Player of year
year 2016 sport Girls basketball Name Jayla Jones-Pack school St. Anthony's position Forward grade Senior team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Kaela Hilaire school Floral Park position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2016 sport Girls basketball Name Ken Parham school St. Anthony's position grade Coach team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Melanie Hingher school Massapequa position Forward grade Senior team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Mikaiya Moore school Copiague position Forward grade Senior team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Mike Spina school Floral Park position grade Coach team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Sanne Van Poelgeest school Islip position Forward grade Junior team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Sarah Mortensen school LI Lutheran position Forward grade Senior team First team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Alexis Fotopoulos school Hampton Bays position Guard grade Senior team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Casey Hearns school Commack position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Gianna Gotti school Oyster Bay position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Grace Stone school LI Lutheran position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Jenna Annecchiarico school Baldwin position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Kadaja Bailey school St. Mary's position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Maia Offitt school St. Anthony's position Guard grade Junior team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Taylor Goode school St. Anthony's position Guard grade Senior team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Taylor Tripptree school Ward Melville position Guard grade Junior team Second team note -
year 2016 sport Girls basketball Name Tori Harris school Half Hollow Hills West position Guard grade Junior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Alexandra Cantwell school North Shore position Guard grade Senior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Arella Guirantes school Bellport position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2015 sport Girls basketball Name Brianna Jones school North Babylon position Guard grade Senior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Denis Conroy school Commack position grade Coach team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Glenn Lavey school Commack position grade Coach team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Heather Forster school Huntington position Center grade Senior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Jackie Dellisanti school Commack position Guard grade Junior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Jade Aponte school Baldwin position Guard grade Senior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Jordan Agustus school St. Mary's position Forward grade Senior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Keith Freund school North Shore position grade Coach team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Lauren Brozoski school LI Lutheran position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2015 sport Girls basketball Name Melanie Hingher school Massapequa position Forward grade Junior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Taylor Byrne school LI Lutheran position Center grade Senior team First team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Alex Parlato school Wantagh position Center grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Alexia Douglas school Brentwood position Guard grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Alexis Fotopoulos school Hampton Bays position Guard grade Junior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Aziah Hudson school Baldwin position Guard grade Freshman team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Chelsea Schultz school Commack position Center grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Donasja Scott school Harborfields position Forward grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Erin Storck school LI Lutheran position Guard/Forward grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Etalyia Vogt school St. Anthony's position Guard grade Junior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Ihnacinse Grady school Copiague position Guard grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Kaela Hilaire school Floral Park position Guard grade Junior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Mei-Lyn Bautista school St. Mary's position Guard grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Samantha Auricchio school Garden City position Guard grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Taylah Hudson school Glen Cove position Guard grade Senior team Second team note -
year 2015 sport Girls basketball Name Taylor Goode school St. Anthony's position Guard grade Junior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Alex Cantwell school North Shore position Guard grade Junior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Arella Guirantes school Bellport position Forward/Guard grade Junior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Avanti Schroff school Port Washington position Doubles grade Senior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Brianna Jones school North Babylon position Forward grade Junior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Charise Wilson school St. Anthony's position Guard grade Senior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Chastity Taylor school St. Anthony's position Forward grade Senior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Jordan Augustus school St. Mary's position Forward grade Junior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Katie Doherty school Sachem East position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2014 sport Girls basketball Name Katie Lavelle school LI Lutheran position Forward grade Senior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Lauren Brozoski school LI Lutheran position Guard grade Junior team First team note Player of year
year 2014 sport Girls basketball Name Makeda Nicholas school North Babylon position Center grade Senior team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Matt Brisson school Sachem East position grade Coach team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Rich Slater school LI Lutheran position grade Coach team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Tom Catapano school Baldwin position grade Coach team First team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Candace Belvedere school Kellenberg position Center grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Heather Forster school Huntington position Forward grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Kaela Hilaire school Floral Park position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Kalifa Davy school St. Anthony's position Forward grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Kathleen Everson school Sachem East position Forward grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Kristen Kelly school Harborfields position Forward grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Kristen Kelly school Harborfields position Forward grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Lames El Gammal school Baldwin position Forward grade Sophomore team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Mariah Butler school Baldwin position Guard grade Senior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Mei-Lyn Bautista school St. Mary's position Guard grade Junior team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Melanie Hingher school Massapequa position Forward grade Sophomore team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Mikaiya Moore school Copiague position Forward grade Sophomore team Second team note -
year 2014 sport Girls basketball Name Nani Redford school LI Lutheran position Guard grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Bruce Haller school Commack position grade Coach team - note -
year 2013 sport Girls basketball Name Dennis Conroy school Commack position grade Coach team - note -
year 2013 sport Girls basketball Name Shari Roessler school Massapequa position grade Coach team - note -
year 2013 sport Girls basketball Name Arella Guirantes school Bellport position Forward/guard grade Sophomore team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Arella Guirantes school Bellport position Forward/guard grade Sophomore team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Bridgit Ryan school Harborfields position Guard grade Senior team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Jordan Augustus school St. Mary's position Forward grade Sophomore team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Julie Williams school Hauppauge position Guard grade Senior team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Katie Doherty school Sachem East position Guard grade Junior team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Lauren Brozoski school LI Lutheran position Guard grade Sophomore team First team note Player of year
year 2013 sport Girls basketball Name Makeda Nicholas school North Babylon position Forward grade Junior team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Mei-Lyn Bautista school St. Mary's position Guard grade Sophomore team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Rebecca Musgrove school St. Anthony's position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2013 sport Girls basketball Name Shanice Allen school Riverhead position Guard grade Senior team First team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Alex Cantwell school North Shore position Guard grade Sophomore team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Alison Ricchiutti school Herricks position Guard grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Chastity Taylor school St. Anthony's position Forward grade Junior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Kathleen Everson school Sachem East position Forward grade Junior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Kelly Bilodeau school Whitman position Guard grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Lauren Van Buren school Massapequa position Forward grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Mikaiya Moore school Copiague position Forward/guard grade Freshman team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Paris Hodges school Southampton position Guard grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Shannon Duer school Islip position Center grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Staci Barrett school LI Lutheran position Forward grade Senior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Tamara Simpson school Portledge position Guard grade Junior team Second team note -
year 2013 sport Girls basketball Name Val Oyakhilome school Lindenhurst position Forward/guard grade Senior team Second team note -
year 2012 sport Girls basketball Name David Spinella school Riverhead position Coach grade team note
year 2012 sport Girls basketball Name Keith Freund school North Shore position Coach grade team note
year 2012 sport Girls basketball Name Alex Hampton school Baldwin position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2012 sport Girls basketball Name Allison McKenna school Glenn position Center grade Senior team First team note Player of year
year 2012 sport Girls basketball Name Amanda Johansen school North Shore position Guard grade Senior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Brooke Gerstman school Lynbrook position Guard grade Senior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Jalyn Brown school Riverhead position Guard grade Senior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Katie Poppe school Holy Trinity position Guard grade Senior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Lauren Brozoski school LI Lutheran position Guard grade Freshman team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Meagan Doherty school Sachem East position Guard grade Senior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Rebecca Musgrove school St. Anthony's position Guard grade Junior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Symone Kelly school St. Anthony's position Center grade Senior team First team note
year 2012 sport Girls basketball Name Anastasia Williams school St. John the Baptist position Center grade Senior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Brianna Thomas school St. John the Baptist position Guard grade Senior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Chastity Taylor school St. Anthony's position Forward grade Sophomore team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Kaela Hilaire school Floral Park position Guard grade 8th grade team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Krisen Korzevinski school New Hyde Park position Guard grade Senior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Melodee Riley school Riverhead position Forward grade Senior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Paris Hodges school Southampton position Guard grade Junior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Shanice Allen school Riverhead position Guard grade Junior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Tamara Simpson school Portledge position Guard grade Sophomore team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Valerie Oyakhilome school Lindenhurst position Forward grade Junior team Second team note
year 2012 sport Girls basketball Name Yuni Sher school LI Lutheran position Forward grade Senior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Rich Alifano school Center Moriches position Coach grade team note
year 2011 sport Girls basketball Name Rich Slater school LI Lutheran position Coach grade team note
year 2011 sport Girls basketball Name Alexis Smith school St. John the Baptist position Guard grade Senior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Amber Davis school Center Moriches position Forward/guard grade Senior team First team note Player of year
year 2011 sport Girls basketball Name Barbara Sullivan school Garden City position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2011 sport Girls basketball Name Chelsea Williams school Copiague position Guard grade Senior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Kamala Thompson school St. John the Baptist position Forward grade Senior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Katie Poppe school Holy Trinity position Guard grade Junior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Keira Corbin school Baldwin position Guard grade Senior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Kerrin Maurer school St. Anthony's position Guard grade Senior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Micki Impellizeri school St. Anthony's position Forward grade Senior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Symone Kelly school St. Anthony's position Center grade Junior team First team note
year 2011 sport Girls basketball Name Alex Hampton school Baldwin position Guard grade Junior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Alexandra Leftridge school Whitman position Forward grade Senior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Allison McKenna school Glenn position Forward grade Junior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Anastasia Williams school St. John the Baptist position Center grade Junior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Andrea Desvignes school Deer Park position Guard grade Junior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Brooke Gerstman school Lynbrook position Guard grade Junior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Charise Wilson school North Babylon position Guard grade Freshman team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Kelly McPartland school Farmingdale position Guard grade Senior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Lauren Brozoski school LI Lutheran position Guard grade 8th grade team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Paige Kriftcher school LI Lutheran position Guard grade Junior team Second team note
year 2011 sport Girls basketball Name Taylor Higgins school Sacred Heart position Forward grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Matt Brisson school Sachem East position Coach grade team note
year 2010 sport Girls basketball Name Tom Catapano school Baldwin position Coach grade team note
year 2010 sport Girls basketball Name Alexis Smith school St. John the Baptist position Guard grade Junior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Bria Hartley school North Babylon position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2010 sport Girls basketball Name Emma O'Connor school Kellenberg position Forward grade Senior team First team note Player of year
year 2010 sport Girls basketball Name Jessica Bandrowski school Center Moriches position Guard grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Jessica DeNicola school LI Lutheran position Center grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Kim Weathers school Wyandanch position Guard grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Kristen Doherty school Sachem East position Forward grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Sara English school Smithtown West position Center grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Shannon Flynn school St. Mary's position Guard grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Shneeka Center school Smithtown West position Forward grade Senior team First team note
year 2010 sport Girls basketball Name Amber Davis school Center Moriches position Forward grade Junior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Caitlin Hopkins school Sachem East position Forward grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Ifeanyi Ofili school Uniondale position Guard grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Kaitlyn Carballeira school Ward Melville position Forward grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Kamala Thompson school St. John the Baptist position Guard grade Junior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Katie Cunningham school Kellenberg position Guard grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Kristen Costello school Division position Forward grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Nicolette Parmese school Division position Forward grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Shayna Gatling school Baldwin position Forward grade Senior team Second team note
year 2010 sport Girls basketball Name Symone Kelly school St. Anthony's position Forward grade Sophomore team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Carole Olsen school Copiague position Coach grade team note
year 2009 sport Girls basketball Name Meghan Moran school Kellenberg position Coach grade team note
year 2009 sport Girls basketball Name Bria Hartley school North Babylon position Guard grade Junior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Christine Huber school St. John the Baptist position Center grade Senior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Emma O'Connor school Kellenberg position Forward grade Junior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Eugeneia McPherson school North Babylon position Guard grade Senior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Gabrielle Gibson school Copiague position Guard grade Senior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Ieasia Walker school Copiague position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2009 sport Girls basketball Name Jaclyn McKenna school Glenn position Forward grade Senior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Kristen Doherty school Sachem East position Forward grade Junior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Megan Vasquez school Calhoun position Guard grade Senior team First team note
year 2009 sport Girls basketball Name Terry Green school Holy Trinity position Forward grade Senior team First team note Player of year
year 2009 sport Girls basketball Name Alexis Smith school St. John the Baptist position Guard grade Sophomore team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Connie Simmons school Syosset position Forward grade Senior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Katie Cunningham school Kellenberg position Guard grade Junior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Kim Weathers school Wyandanch position Guard grade Junior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Leah Kepping school Northport position Guard grade Senior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Nikita Green school Roosevelt position Guard grade Senior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Sara English school Smithtown West position Center grade Junior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Shannon Flynn school St. Mary's position Guard grade Junior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Shneeka Center school Smithtown West position Forward grade Junior team Second team note
year 2009 sport Girls basketball Name Taylor Flynn school St. Anthony's position Guard grade Senior team Second team note
year 2008 sport Girls basketball Name Mike Petre school North Babylon position Coach grade team note
year 2008 sport Girls basketball Name Rich Hinnerschietz school Hicksville position Coach grade team note
year 2008 sport Girls basketball Name Bria Hartley school North Babylon position Guard grade Sophomore team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Christine Huber school St. John the Baptist position Center grade Junior team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Courtney Breen school Hicksville position Guard grade Senior team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Eugeneia McPherson school North Babylon position Guard grade Junior team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Ieasia Walker school Copiague position Guard grade Junior team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Janine Aldridge school Massapequa position Guard grade Senior team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Kristen Doherty school Sachem East position Forward grade Sophomore team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Megan Vasquez school Calhoun position Guard grade Junior team First team note
year 2008 sport Girls basketball Name Michelle Kurowski school Hicksville position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2008 sport Girls basketball Name Sammy Prahalis school Commack position Guard grade Senior team First team note Player of year
year 2007 sport Girls basketball Name Greg Mayerhofer school Floral Park position Coach grade team note
year 2007 sport Girls basketball Name Gregg Petrocelli school Elmont position Coach grade team note
year 2007 sport Girls basketball Name Mike Petre school North Babylon position Coach grade team note
year 2007 sport Girls basketball Name Chanel Chisholm school North Babylon position Forward/guard grade Senior team First team note
year 2007 sport Girls basketball Name Christine Huber school St. John the Baptist position Center grade Sophomore team First team note
year 2007 sport Girls basketball Name Eugeneia McPherson school North Babylon position Guard grade Sophomore team First team note
year 2007 sport Girls basketball Name Janae Aiken school St. Dominic position Guard grade Senior team First team note
year 2007 sport Girls basketball Name Kim Brennan school Locust Valley position Guard grade Senior team First team note
year 2007 sport Girls basketball Name Kirsten Jeter school Elmont position