Long Island College Commitments

A look at which colleges Long Island high school senior athletes have signed national letters of intent and/or made verbal commitments to play. Use the dropdown menus below to explore the various categories. A verbal commitment becomes official when the student signs a letter of intent during or after designated signing periods.

>> Click here to submit your information

A look at where Long Island high school senior athletes will be playing in college. Use the dropdown menus below to explore the various categories.

>> Click here to submit your information

high school

sport

college

conference

class

Clear Search
full name high school sport college class conference division state
full name Bridgette Becchina high school Ward Melville sport Fencing college North Carolina class 2018 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Daniel Abatelli high school MacArthur sport Boys lacrosse college Farmingdale class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Angela Acampora high school Westhampton sport Softball college Hood College class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state Maryland
full name Paul Achenbach high school Patchogue-Medford sport Football college Hartwick class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Valerie Adamo high school Hicksville sport Girls soccer college Felician class 2018 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Alex Adelman high school East Meadow sport Volleyball college Elmira class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Gavin Adler high school Hewlett sport Boys lacrosse college Cornell class 2018 conference Ivy division Division I state New York
full name Robert Affenita high school St. Anthony's sport Baseball college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Sofia Afkham high school Syosset sport Girls lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Sarah Agrillo high school Huntington sport Girls lacrosse college Duquesne class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Antonio Aguilar high school Hicksville sport Track and field college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Bryan Aguilar high school Oceanside sport Football college Hobart class 2018 conference Liberty division Division III state New York
full name Sarah Alaimo high school South Side sport Gymnastics college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Tazmeya Allen high school Freeport sport Girls lacrosse college Old Westbury class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Justin Allone high school Sachem East sport Cross country college Seton Hall class 2018 conference Big East division Division I state New Jersey
full name Matthew Aloni high school Plainedge sport Football college Penn State class 2018 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Lucas Alper high school Northport sport Boys lacrosse college Wingate class 2018 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Anjelia Altebrando high school Miller Place sport Girls lacrosse college Springfield class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Hayden Altimari high school St. Anthony's sport Baseball college Penn State Brandywine class 2018 conference USCAA division Division III state Pennsylvania
full name Tyler Ammirato high school Miller Place sport Boys lacrosse college Marist class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Megan Anderson high school Island Trees sport Softball college Albertus Magnus class 2018 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Connecticut
full name Amanda Andriano high school St. Anthony's sport Girls soccer college Bentley class 2018 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Jenna Annecchiarico high school Baldwin sport Girls basketball college Eastern Michigan class 2018 conference Mid-American division Division I state Michigan
full name Jaden Antione high school Holy Trinity sport Track and field college St. Francis class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name Nick Anzalone high school Lindenhurst sport Football college Bryant class 2018 conference NEC division FCS state Rhode Island
full name Jordan Arbouet high school Baldwin sport Boys lacrosse college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Andrew Arce high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Jennifer Arigoni high school West Islip sport Girls lacrosse college Western Connecticut State class 2018 conference NJAC division Division III state Connecticut
full name Liza Marie Arnold high school Wantagh sport Softball college Rhode Island class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Rhode Island
full name Thomas Aroksaar high school Lynbrook sport Boys lacrosse college Hartwick class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Jeff Atlas high school Islip sport Boys lacrosse college Florida Southern class 2018 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Nicolas Aubry high school Chaminade sport Boys basketball college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Justin Aviles high school Brentwood sport Baseball college Marietta class 2018 conference Ohio division Division III state Ohio
full name Megan Bacik high school Huntington sport Girls lacrosse college Franklin Pierce class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New Hampshire
full name Christina Badaracco high school Half Hollow Hills West sport Girls lacrosse college Post class 2018 conference CACC division Division II state Connecticut
full name Corrine Badeer high school Plainview JFK sport Girls soccer college Dickinson class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Maryann Bagonis high school Mepham sport Girls basketball college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Jasmine Bajaj high school Commack sport Fencing college Penn State class 2018 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Daniella Balsano high school Connetquot sport Volleyball college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Matthew Barbery high school Half Hollow Hills East sport Boys soccer college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Emily Bardak high school St. Anthony's sport Swimming college Air Force class 2018 conference Mountain West division Division I state Colorado
full name Talani Barnett high school Bay Shore sport Girls soccer college Ohio State class 2018 conference Big Ten division Division I state Ohio
full name Matthew Barresi high school St. Anthony's sport Boys soccer college American class 2018 conference Patriot division Division I state Washington D.C.
full name Dylan Barry high school Calhoun sport Boys lacrosse college Wingate class 2018 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Nicholas Barry high school Islip sport Boys lacrosse college Navy class 2018 conference Patriot division Division I state New York
full name Katherine Bauer high school Babylon sport Girls lacrosse college Maritime class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Sarah Bayer high school Mepham sport Girls soccer college Loyola class 2018 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Jillian Becker high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Richmond class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Virginia
full name Alex Beebe high school Mattituck sport Girls lacrosse college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Patrick Behrens high school West Islip sport Boys lacrosse college Limestone class 2018 conference Carolinas division Division II state South Carolina
full name Jaimie Bell high school Smithtown West sport Girls lacrosse college Pace class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Malcolm Bell high school Baldwin sport Boys lacrosse college Hartford class 2018 conference America East division Division I state Connecticut
full name Sabrina Bell high school Hicksville sport Girls soccer college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Christina Bellissimo high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Abby Bellport high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Katie Bellucci high school Manhasset sport Girls lacrosse college UPenn class 2018 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Jamie Benavides high school Bellport sport Girls lacrosse college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Erika Benson high school Kings Park sport Volleyball college Southern Connecticut State class 2018 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Julia Bentrewicz high school Hicksville sport Girls basketball college Eastern Connecticut State class 2018 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Maggie Beresheim high school Manhasset sport Girls lacrosse college UPenn class 2018 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Kyle Bergin high school Lynbrook sport Swimming college Manhattan class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Shannon Berry high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Princeton class 2018 conference Ivy division Division I state New Jersey
full name Jordan Berson high school Plainview JFK sport Boys lacrosse college Oneonta class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Morgan Bianco high school St. John the Baptist sport Girls lacrosse college DeSales class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name Jessie Biegel high school Longwood sport Girls lacrosse college Utica class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Mike Bienkowski high school Islip sport Boys lacrosse college Army class 2018 conference Patriot division Division I state New York
full name Gianna Bifulco high school Harborfields sport Girls lacrosse college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Alexandra Bigilin high school Kellenberg sport Girls lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Nick Biscardi high school Chaminade sport Baseball college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Jordyn Biskup high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college Jacksonville class 2018 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Samantha Blair high school West Islip sport Girls lacrosse college UMass-Lowell class 2018 conference America East division Division I state Massachusetts
full name Brianna Blatter high school Comsewogue sport Girls lacrosse college Bryant class 2018 conference NEC division Division I state Rhode Island
full name Kyle Boden high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Cortland class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Kiera Boettcher high school Floral Park sport Girls lacrosse college Mercyhurst class 2018 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Precious Bolaji high school Island Trees sport Football college Nassau CC class 2018 conference - division JUCO state New York
full name Jennifer Bonifazio high school St. Anthony's sport Girls soccer college Fairfield class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name AJ Bonvino high school Chaminade sport Golf college Franklin and Marshall class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Rachel Bornstein high school Riverhead sport Girls lacrosse college Findlay class 2018 conference Great Midwest Athletic division Division II state Ohio
full name Jason Bottari high school Plainedge sport Baseball college Albany class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Micayla Brady high school Massapequa sport Girls lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Nigel Braithwaite, Jr. high school Westhampton sport Boys basketball college Five Towns College class 2018 conference USCAA division Division III state New York
full name Marissa Braito high school Sacred Heart sport Softball college Binghamton class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Brennen Brandow high school Eastport-South Manor sport Volleyball college Springfield class 2018 conference ECAC division Division III state Massachusetts
full name Campbell Brant high school Shoreham-Wading River sport Girls lacrosse college Lock Haven class 2018 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Mckaela Braun high school Kings Park sport Girls lacrosse college Iona class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Shannon Brazier high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Cornell class 2018 conference Ivy division Division I state New York
full name Erika Breitfeller high school Lindenhurst sport Girls soccer college Fairfield class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Kailey Brower high school Baldwin sport Field hockey college Bryn Athyn class 2018 conference North Eastern division Division III state Pennsylvania
full name Jada Brown high school Freeport sport Girls lacrosse college Nassau CC class 2018 conference - division JUCO state New York
full name Andrew Brust high school Syosset sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Andrew Brust high school Floyd sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Sean Bryan high school St. Anthony's sport Football college Towson class 2018 conference Colonial division Division I state Maryland
full name James Buckley high school Garden City sport Boys lacrosse college Kenyon class 2018 conference North Coast division Division III state Ohio
full name Gavin Buda high school Harborfields sport Football college Hobart class 2018 conference Liberty division Division III state New York
full name Abigail Buell high school Northport sport Softball college Franklin and Marshall class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Jacqueline Bukzin high school Eastport-South Manor sport Tennis college Amherst class 2018 conference NESCAC division Division III state Massachusetts
full name Katie Burk high school East Islip sport Softball college Plymouth State class 2018 conference Little East division Division III state New Hampshire
full name Daniel Burnham high school East Islip sport Boys lacrosse college Georgian Court class 2018 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Alex Burns high school Baldwin sport Softball college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Ashley Burns high school Mattituck sport Girls lacrosse college Wagner class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name Cassidy Burns high school Plainedge sport Girls lacrosse college Manhattan class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Julia Burns high school Oceanside sport Girls lacrosse college Emerson class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Brett Burton high school Miller Place sport Football college Gettysburg class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Aidan Byrnes high school Chaminade sport Boys lacrosse college USMMA class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Ellen Byrnes high school Sacred Heart sport Track and field college Penn class 2018 conference Ivy division Division I state Pennsylvania
full name Emerson Cabrera high school Northport sport Girls lacrosse college Florida class 2018 conference Big East division Division I state Florida
full name Gabrielle Cacciola high school Shoreham-Wading River sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Victoria Cacioppo high school Glenn sport Girls lacrosse college Geneseo class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Aidan Caggiano high school Manhasset sport Cross country college American class 2018 conference Patriot division Division I state Washington D.C.
full name Conor Caiazza high school Half Hollow Hills East sport Boys lacrosse college Ithaca class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Brandon Cajigas high school Ward Melville sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Zachary Calarco high school East Islip sport Boys lacrosse college Wingate class 2018 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Joseph Caldas high school Longwood sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Kelsie Callahan high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college UMass class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Moira Callahan high school Massapequa sport Girls lacrosse college Army class 2018 conference Patriot division Division I state New York
full name Madison Callan high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college St. Bonaventure class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Julia Cambria high school Farmingdale sport Girls lacrosse college Cortland class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Patricia Cammarano high school Oceanside sport Golf college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Emma Candelaria high school Hampton Bays sport Softball college Wheaton class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Emma Cantwell high school West Babylon sport Girls lacrosse college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Michael Capitelli high school Oceanside sport Boys lacrosse college Sage class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Peyton Capizzi high school Ward Melville sport Football college Westfield State class 2018 conference MASCAC division Division III state Massachusetts
full name Julie Carballo high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college Brockport class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Nick Carita high school Island Trees sport Baseball college Manhattanville class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state New York
full name Nora Carpenter high school Smithtown East sport Girls lacrosse college Iona class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Danny Carson high school Lindenhurst sport Boys lacrosse college Dominican class 2018 conference CACC division Division II state New York
full name Mike Cartuciello high school Holy Trinity sport Baseball college Belmont Abbey class 2018 conference Carolinas division Division II state North Carolina
full name Jamie Carucci high school MacArthur sport Girls lacrosse college Farmingdale State class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Melanie Cascio high school Seaford sport Girls lacrosse college Lincoln class 2018 conference South Atlantic division Division II state Tennessee
full name Clare Casey high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Holy Cross class 2018 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Emma Cashwell high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Bucknell class 2018 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Sigrid Cassell high school Huntington sport Girls lacrosse college Purchase class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Gregory Cassiano high school East Islip sport Boys basketball college Cortland class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Victor Castro high school East Meadow sport Football college Fairleigh Dickinson class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state New Jersey
full name Ryan Catalano high school Island Trees sport Boys soccer college Oneonta class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Kevin Cetin high school Massapequa sport Track and field college UConn class 2018 conference American division Division I state Connecticut
full name Erin Chalich high school Mepham sport Girls lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Darnell Chandler high school Riverhead sport Baseball college St. Thomas Aquinas class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Douglas Chase high school Hicksville sport Boys lacrosse college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Grayson Cherubino high school St. Anthony's sport Football college Bucknell class 2018 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Julian Chung high school St. Anthony's sport Football college Southern Connecticut State class 2018 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Nick Cipolla high school Smithtown West sport Track and field college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name Francesca Cirone high school Carey sport Softball college Clark class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Frankie Cirone high school Carey sport Softball college Clark class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Taylor Clavagna high school Sachem East sport Girls lacrosse college Hartford class 2018 conference America East division Division I state Connecticut
full name Jack Clyne high school East Islip sport Boys lacrosse college Chestnut Hill class 2018 conference East Coast division Division II state Pennsylvania
full name Bella Coan high school Sayville sport Girls lacrosse college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Victoria Colatosti high school Northport sport Girls soccer college Marist class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Mackenzie Cole high school Connetquot sport Volleyball college Duke class 2018 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Michael Cole high school Plainview JFK sport Baseball college Franklin and Marshall class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Meg Collins high school Sayville sport Girls lacrosse college Iona class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Cierra Colon high school East Islip sport Softball college Fairleigh Dickinson class 2018 conference NEC division Division I state New Jersey
full name Zachary Colucci high school Shoreham-Wading River sport Boys lacrosse college Geneseo class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Victoria Coman high school Shoreham-Wading River sport Softball college St. Joseph's class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Kiersten Comer high school West Islip sport Softball college Wilmington class 2018 conference CACC division Division II state Delaware
full name Halle Conklin high school Kellenberg sport Girls lacrosse college Scranton class 2018 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Joe Conklin high school Wantagh sport Boys lacrosse college Lincoln Memorial class 2018 conference South Atlantic division Division II state Tennessee
full name Renz Conlon-Bastianelli high school Rocky Point sport Boys lacrosse college Franklin Pierce class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New Hampshire
full name Cassidy Connelly high school Floyd sport Girls lacrosse college LIU Brooklyn class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name Courtney Connelly high school Floyd sport Girls lacrosse college LIU Brooklyn class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name Craig Connor high school Westhampton sport Boys lacrosse college Florida Southern class 2018 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Catherine Conway high school Garden City sport Girls lacrosse college Quinnipiac class 2018 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Colleen Conway high school St. John the Baptist sport Softball college Fairleigh Dickinson class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state New Jersey
full name Kayla Conway high school Wantagh sport Girls lacrosse college Pace class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Thomas Conway high school Floral Park sport Boys lacrosse college Stevens Institute of Technology class 2018 conference Empire 8 division Division III state New Jersey
full name Aidan Cooney high school Massapequa sport Baseball college Tampa class 2018 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Annabelle Corcoran high school Port Washington sport Swimming college SMU class 2018 conference American division Division I state Texas
full name Dominick Cosentino high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Geneseo class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Zack Cosentino high school Half Hollow Hills East sport Boys lacrosse college Catholic class 2018 conference Landmark division Division III state Washington D.C.
full name Danielle Cosgrove high school Sachem East sport Girls basketball college Notre Dame class 2018 conference ACC division Division I state Indiana
full name Joseph Cottone high school Plainedge sport Baseball college King class 2018 conference Carolinas division Division II state Tennessee
full name Shannon Coughlan high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Yale class 2018 conference Ivy division Division I state Connecticut
full name Jason Coules high school Bellmore JFK sport Baseball college Fordham class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Justin Crawford high school St. Anthony's sport Wrestling college Notre Dame College class 2018 conference Mountain East division Division II state Ohio
full name Jolie Creo high school South Side sport Girls lacrosse college Holy Cross class 2018 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Chris Crespo high school Smithtown West sport Boys basketball college Assumption class 2018 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Nicholas Crociata high school Hauppauge sport Track and field college Lehigh class 2018 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Emma Cuccurullo high school Long Island Lutheran sport Girls basketball college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Anthony Culley high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college St. John's class 2018 conference Big East division Division I state New York
full name Daniel Cummings high school Port Washington sport Boys lacrosse college Trinity class 2018 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Kerri Cummings high school Islip sport Girls lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Daniel Curtin high school Shoreham-Wading River sport Football college Cortland class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Francesca Cuttitta high school Massapequa sport Softball college Salisbury class 2018 conference Capital Athletic division Division III state Maryland
full name Alicia D'Aoust high school Smithtown West sport Girls soccer college Rutgers class 2018 conference Big Ten division Division I state New Jersey
full name Hailey Daleo high school Westhampton sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2018 conference America East division Division I state New York
full name James Dalimonte high school Port Washington sport Boys lacrosse college Muhlenberg class 2018 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Kyra Dalli high school Smithtown East sport Field hockey college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Kayla Daly high school St. Anthony's sport Softball college Caldwell class 2018 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Christopher DAntonio high school Wantagh sport Cross country college New Paltz class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Ashley Danulevith high school Farmingdale sport Swimming college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Aleksandra Dauz high school Clarke sport Swimming college Sacred Heart class 2018 conference NEC division Division I state Connecticut
full name Lindsey Dean high school Our Lady of Mercy sport Girls lacrosse college Drexel class 2018 conference Colonial division Division I state Pennsylvania
full name Morgan DeBenedictis high school Sachem East sport Girls lacrosse college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Briant DeFelice high school Farmingdale sport Football college LIU Post class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name John DeFeo high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Scranton class 2018 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Jenna DeFina high school Massapequa sport Softball college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Devin DeGennarro high school Islip sport Boys lacrosse college Wagner class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name Brian Dellecave high school Patchogue-Medford sport Boys basketball college Springfield class 2018 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Patrick Dellecave high school Patchogue-Medford sport Boys basketball college Farmingdale State class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Michael Dell’Unto high school Chaminade sport Baseball college Fairleigh Dickinson class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state New Jersey
full name Hailey Demott high school Half Hollow Hills West sport Girls lacrosse college Cortland class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Mackenzie Demott high school Half Hollow Hills West sport Girls lacrosse college Savannah College of Art and Design class 2018 conference - division NAIA state Georgia
full name Victor DeNicola high school Carey sport Baseball college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Sophia DeRosa high school Cold Spring Harbor sport Girls lacrosse college Richmond class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Virginia
full name Shaylagh Devlin high school Kings Park sport Girls lacrosse college Nyack class 2018 conference CACC division Division II state New York
full name Boubacar Diakite high school Our Savior New American sport Boys basketball college St. John's class 2018 conference Big East division Division I state New York
full name Sekou Diallo high school Roosevelt sport Boys soccer college Alderson Broaddus class 2018 conference Great Midwest Athletic division Division II state West Virginia
full name Bernie Diaz high school Oceanside sport Football college Hobart class 2018 conference Liberty division Division III state New York
full name Emily Diaz high school Newfield sport Girls lacrosse college Bryant class 2018 conference NEC division Division I state Rhode Island
full name Isabella DiBenedetto high school North Shore sport Girls soccer college Scranton class 2018 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name James Dieguez high school Kellenberg sport Baseball college Maine class 2018 conference America East division Division I state Maine
full name Brianne DiFede high school Plainedge sport Girls lacrosse college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Thomas DiGiorgio high school Eastport-South Manor sport Boys lacrosse college Plattsburgh class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Tommy Digorgio high school Eastport-South Manor sport Boys lacrosse college Plattsburgh class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Jane DiGregorio high school Mattituck sport Girls lacrosse college Davidson class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state North Carolina
full name Robert DiGregorio high school St. Anthony's sport Football college Hobart class 2018 conference Liberty division Division III state New York
full name James DiSanti high school Farmingdale sport Baseball college Hilbert class 2018 conference Allegheny Mountain division Division III state New York
full name Lauren DiStefano high school West Islip sport Girls lacrosse college Wagner class 2018 conference NEC division Division I state New York
full name Devon DiVello high school New Hyde Park sport Field hockey college Cortland class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Michael Djalo high school Elmont sport Football college Utica class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Alexandra Docyk high school Carle Place sport Field hockey college Adelphi class 2018 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Tara Donahue high school Island Trees sport Track and field college NYIT class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Tara Donahue high school Island Trees sport Track and field college NYIT class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Matthew Doncell high school Valley Stream South sport Baseball college Utica class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Jesse Donnarumma high school Hauppauge sport Boys lacrosse college Brockport class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Franki Dorfman high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college St. Leo's class 2018 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Hannah Dorney high school Comsewogue sport Girls lacrosse college Notre Dame class 2018 conference ACC division Division I state Indiana
full name Kasey Dorney high school Deer Park sport Girls lacrosse college Wagner class 2018 conference NEC division Division II state New York
full name Joseph Dougherty high school Oceanside sport Boys lacrosse college Western Connecticut State class 2018 conference Little East division Division III state Connecticut
full name Zoe Dougherty high school Kings Park sport Girls lacrosse college Mount Olive class 2018 conference Carolinas division Division II state North Carolina
full name Ryan Dowling high school Northport sport Field hockey college New Paltz class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Alec Downes high school St. John the Baptist sport Boys basketball college SUNY Maritime class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Emilee Downs high school Westhampton sport Girls lacrosse college Towson class 2018 conference Colonial division Division I state Maryland
full name Timothy Drake high school Massapequa sport Volleyball college New Paltz class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Julian Drew high school Jericho sport Baseball college Oswego class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Hailey Duchnowski high school Miller Place sport Girls lacrosse college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Julia Duffy high school Ward Melville sport Fencing college Penn State class 2018 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Carlos Duran high school Lawrence sport Football college Utica class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Austyn Durham high school Great Neck North sport Softball college Bryan class 2018 conference - division NAIA state Tennessee
full name Mikayla Dwyer high school Shoreham-Wading River sport Girls lacrosse college Bryant class 2018 conference NEC division Division I state Rhode Island
full name Jade Dyer-Kennedy high school Hauppauge sport Track and field college Fordham class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Katelyn Eames high school Bayport-Blue Point sport Girls lacrosse college High Point class 2018 conference Big South division Division I state North Carolina
full name Lucy Emptage high school East Hampton sport Girls lacrosse college La Salle class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Anthony Esposito high school MacArthur sport Baseball college Wilkes class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name Mark Faello high school Plainview JFK sport Baseball college Hofstra class 2018 conference Colonial division Division I state New York
full name Katherine Faria high school Cold Spring Harbor sport Girls lacrosse college Washington and Lee class 2018 conference ODAC division Division III state Virginia
full name Madison Farron high school Shoreham-Wading River sport Girls lacrosse college Butler class 2018 conference Big East division Division I state Indiana
full name Emmah Federman high school Kellenberg sport Golf college Hofstra class 2018 conference Colonial division Division I state New York
full name Dylan Ferguson high school Baldwin sport Boys lacrosse college Hartwick class 2018 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Gianna Ferrara high school St. John the Baptist sport Girls lacrosse college Connecticut College class 2018 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Sean Finneran high school Hauppauge sport Boys lacrosse college Milwaukee School of Enigineering class 2018 conference Northern division Division III state Wisconsin
full name Hailey Fiordiliso high school Copiague sport Field hockey college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Hailey Fiordiliso high school Copiague sport Field hockey college Molloy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Marisa Fischetti high school Massapequa sport Girls soccer college Syracuse class 2018 conference ACC division Division I state New York
full name Jake Fitzgerald high school Mepham sport Boys lacrosse college Mercy class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Tierney Fitzgerald high school Holy Trinity sport Softball college St. Bonaventure class 2018 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Keely Fitzpatrick high school Sayville sport Girls lacrosse college East Stroudsburg class 2018 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Josh Fix high school Islip sport Boys lacrosse college Maritime class 2018 conference Skyline division Division III state New York
full name Kasey Flavin high school Oceanside sport Girls lacrosse college Marist class 2018 conference MAAC division Division I state New York
full name Ijah Fletcher high school Hicksville sport Girls basketball college Kent State class 2018 conference Mid-American division Division I state Ohio
full name Sean Flinter high school Rocky Point sport Boys lacrosse college Anna Maria class 2018 conference Great Northwest Athletic division Division III state Massachusetts
full name Lucas Flynn high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Bryant class 2018 conference NEC division Division I state Rhode Island
full name Quinn Foglia high school Eastport-South Manor sport Volleyball college Charleston class 2018 conference Mountain East division Division II state West Virginia
full name Carolyn Formichelli high school Longwood sport Girls lacrosse college Oneonta class 2018 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Selena Fortich high school North Shore sport Girls soccer college Miami class 2018 conference ACC division Division I state Florida
full name Brianna Fox high school Mattituck sport Girls lacrosse college Misericordia class 2018 conference Middle Atlantic division Division III state Pennsylvania
full name David Franchi high school Center Moriches sport Baseball college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name David Franchi high school Center Moriches sport Baseball college LIU Post class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Hannah Franco high school Islip sport Girls soccer college NYIT class 2018 conference East Coast division Division II state New York
full name Isabelle Frank high school Half Hollow Hills East sport Softball college