Long Island College Commitments

A look at which colleges Long Island high school senior athletes have signed national letters of intent and/or made verbal commitments to play. Use the dropdown menus below to explore the various categories. A verbal commitment becomes official when the student signs a letter of intent during or after designated signing periods.

>> Click here to submit your information

high school

sport

college

conference

class

Clear Search
full name high school sport college class conference division state
full name Chris Abbate high school Northport sport Boys lacrosse college RPI class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Michael Abramo high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Hermes Abreu high school Bay Shore sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Abdul-Malik Abubacar high school Brentwood sport Track and field college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Alyssa Adams high school West Islip sport Softball college Saint Peter's class 2017 conference MAAC division Division I state New Jersey
full name Kacey Affrunti high school MacArthur sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kelly Agostini high school Centereach sport Softball college Purchase class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Katie Aldrich high school Smithtown West sport Girls lacrosse college Mount St. Mary's class 2017 conference NEC division Division I state Maryland
full name JJ Alicea high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Bucknell class 2017 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Ally Alliegro high school Bayport-Blue Point sport Girls lacrosse college Wagner class 2017 conference NEC division Division I state New York
full name Kiera Alventosa high school Ward Melville sport Field hockey college Amherst class 2017 conference NESCAC division Division III state Massachusetts
full name Jamie Alvino high school Division sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Haley Anderson high school Smithtown East sport Volleyball college Quinnipiac class 2017 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Michael Andreoli high school MacArthur sport Baseball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Francesco Anile III high school Locust Valley sport Boys lacrosse college Colby class 2017 conference NESCAC division Division III state Maine
full name John Antonelli high school Syosset sport Track and field college Geneseo class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Sean Aral high school Chaminade sport Bowling college Columbia class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Sean Aral high school Chaminade sport Crew college Columbia class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Amanda Arena high school West Islip sport Softball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Paul Ariola high school Chaminade sport Baseball college Colby class 2017 conference NESCAC division Division III state Maine
full name Hannah Arkin high school New Hyde Park sport Field hockey college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Hannah Arkin high school New Hyde Park sport Softball college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Amy Armata high school St. Dominic sport Girls soccer college Connecticut College class 2017 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Maggie Aroesty high school Long Beach sport Swimming college USC class 2017 conference Pac-12 division Division I state California
full name Vito Arujau high school Syosset sport Wrestling college Cornell class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Matthew Asenjo high school Half Hollow Hills West sport Boys basketball college St. John Fisher class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Gabriella Aspuru high school Sachem East sport Girls basketball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Lara Atalay high school Ward Melville sport Volleyball college Union class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Ryan Aughavin high school North Shore sport Boys lacrosse college Brown class 2017 conference Ivy division Division I state Rhode Island
full name Lily Avazis high school Port Washington sport Girls lacrosse college East Carolina class 2017 conference American division Division I state North Carolina
full name Will Ayers high school East Meadow sport Football college New Haven class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Gabby Ayzenberg high school Long Beach sport Volleyball college Geneseo class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Parker Bachisin high school Eastport-South Manor sport Volleyball college SUNY Polytechnic Institute class 2017 conference North Eastern division Division III state New York
full name Kadaja Bailey high school St. Anthony's sport Girls basketball college St. John's class 2017 conference Big East division Division I state New York
full name Bradley Baker high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Holy Cross class 2017 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Brittany Balboa high school Deer Park sport Softball college Johnson and Wales class 2017 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Rhode Island
full name Ryan Baldi high school Commack sport Fencing college Drew class 2017 conference Mid-Atlantic Fencing division Division III state New Jersey
full name Janae Barracato high school Sacred Heart sport Softball college Seton Hall class 2017 conference Big East division Division I state New Jersey
full name Fatou Barry high school Bay Shore sport Girls soccer college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Karaline Bartels high school Lynbrook sport Girls lacrosse college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Michaela Bartley high school Kings Park sport Girls lacrosse college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Joseph Bartolotto high school Miller Place sport Boys lacrosse college Cornell class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name James Baskam high school Harborfields sport Football college Bentley class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Devon Bayer high school Calhoun sport Girls lacrosse college Colorado class 2017 conference Pac-12 division Division I state Colorado
full name Ronald Beard Jr. high school Commack sport Football college Stony Brook class 2017 conference Colonial division FCS state New York
full name Anthony Beck high school Miller Place sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Stephen Becker high school St. John the Baptist sport Boys lacrosse college Drexel class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Ryan Beckles high school Central Islip sport Boys basketball college Monroe class 2017 conference division JUCO state New York
full name Charlie Bedard high school Southampton sport Boys lacrosse college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Chris Behan high school Bayport-Blue Point sport Wrestling college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Emily Beier high school West Islip sport Girls lacrosse college Loyola class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Mike Benasutti high school Centereach sport Boys lacrosse college St. Joseph's class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Caleigh Bennett high school Kellenberg sport Girls soccer college William Smith class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Troy Benson high school Plainview JFK sport Track and field college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Matthew Benus high school Syosset sport Boys lacrosse college Loyola class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Mikayla Bergin high school Harborfields sport Girls lacrosse college Army class 2017 conference Patriot division Division I state New York
full name Mack Berkowitz high school Long Island Lutheran sport Wrestling college Franklin and Marshall class 2017 conference EIWA division Division I state Pennsylvania
full name Nicole Bermudez high school Oceanside sport Girls soccer college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jhared Bernard high school Smithtown West sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference USCAA division Division III state New York
full name Joved Bernard high school Smithtown West sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference USCAA division Division III state New York
full name Uma Bhatt high school Syosset sport Girls soccer college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Amber Birchwell high school Floyd sport Girls soccer college Providence class 2017 conference Big East division Division I state Rhode Island
full name Keri Birkenhead high school Plainview JFK sport Girls soccer college Illinois-Chicago class 2017 conference Horizon division Division I state Illinois
full name Tianna Biscone high school Garden City sport Track and field college Colgate class 2017 conference Patriot division Division I state New York
full name Kierstin Bloom high school Bethpage sport Softball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Matthew Boccardo high school Chaminade sport Boys lacrosse college Tufts class 2017 conference NESCAC division Division III state Massachusetts
full name Alyssa Boll high school Kellenberg sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jarett Bonser high school Deer Park sport Boys lacrosse college Loyola class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Daniel Borysowski high school Whitman sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Matthew Boyko high school Clarke sport Baseball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Ashton Bradley high school Sayville sport Boys lacrosse college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Grace Brady high school Glen Cove sport Girls basketball college Point Loma Nazarene class 2017 conference Pacific West division Division II state California
full name Thomas Brady high school Shoreham-Wading River sport Baseball college NJIT class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state New Jersey
full name Robert Brando high school Ward Melville sport Football college Maritime class 2017 conference ECFC division Division III state New York
full name Alice Brandt high school Floral Park sport Volleyball college Stockton class 2017 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Grace Brandt high school Floral Park sport Volleyball college Stockton class 2017 conference NJAC division Division III state New Jersey
full name Michael Brennan high school St. Dominic sport Golf college Navy class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Hope Breslin high school Massapequa sport Girls soccer college Illinois class 2017 conference Big Ten division Division I state Illinois
full name Allyson Bricker high school Sayville sport Softball college Hunter class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Kailey Broderick high school Harborfields sport Girls lacrosse college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Zachary Bromfeld high school Hewlett sport Boys basketball college Vassar class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Tara Brophy high school MacArthur sport Girls soccer college Presbyterian class 2017 conference Big South division Division I state South Carolina
full name Jackie Brown high school Port Jefferson sport Field hockey college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Marcus Brown high school Baldwin sport Boys lacrosse college Walsh class 2017 conference Great Midwest Athletic division Division II state Ohio
full name Cameron Brunsvold high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Lindenwood class 2017 conference division Division II state Missouri
full name Robert Brust high school Floyd sport Baseball college Caldwell class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Caitlyn Burgbacher high school Patchogue-Medford sport Softball college Purchase class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Bobby Burns high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Penn State class 2017 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Julia Burns high school Miller Place sport Girls lacrosse college Arizona State class 2017 conference Pac-12 division Division I state Arizona
full name Endy Butigian high school Long Island Lutheran sport Boys soccer college Siena class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Damien Caffrey high school Glenn sport Football college LIU Post class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Angelo Caiazzo high school Locust Valley sport Boys lacrosse college Manhattan class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name A.J. Cain high school Seaford sport Baseball college New Haven class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Kaileen Cain high school Hauppauge sport Softball college Caldwell class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Hunter Cairo high school Islip sport Girls lacrosse college Florida Institute of Technology class 2017 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Eve Calabria high school Sachem North sport Girls lacrosse college Bucknell class 2017 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Brad Camarda high school Half Hollow Hills West sport Baseball college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Chelsea Cangro high school Eastport-South Manor sport Field hockey college Limestone class 2017 conference ECAC division Division II state South Carolina
full name Peter Capel high school Hicksville sport Baseball college Old Westbury class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Sabrina Caputo high school Clarke sport Softball college Cortland class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Samantha Carreras high school Division sport Girls lacrosse college Hartford class 2017 conference America East division Division I state Connecticut
full name Christian Carrick high school New Hyde Park sport Football college Rhode Island class 2017 conference Colonial division FCS state Rhode Island
full name Taylor Carson high school Wantagh sport Girls lacrosse college Arizona State class 2017 conference Pac-12 division Division I state Arizona
full name Molly Carter high school Lynbrook sport Girls lacrosse college Syracuse class 2017 conference ACC division Division I state New York
full name Jackie Carty high school East Islip sport Girls soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Annie Casey high school Bay Shore sport Girls lacrosse college Cortland class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Maggie Casey high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Boston College class 2017 conference ACC division Division I state Massachusetts
full name Michael Castiglia high school Commack sport Baseball college Mount St. Vincent class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Nicholas Castrova high school Longwood sport Football college St. Lawrence class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Morgan Catalanotto high school Smithtown East sport Volleyball college Salisbury class 2017 conference Capital Athletic division Division III state Maryland
full name Sean Cavanagh high school St. John the Baptist sport Football college Gettysburg class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Maria Caviris high school Smithtown West sport Softball college Fredonia class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Scott Cebollero high school Commack sport Boys soccer college Oneonta class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Kevin Chaimowitz high school Mepham sport Baseball college Union class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Kristopher Cheslock high school Port Jefferson sport Baseball college Oneonta class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Charles Chiarello high school New Hyde Park sport Boys lacrosse college Lincoln Memorial class 2017 conference South Atlantic division Division II state Tennessee
full name Nicole Chimienti high school Bay Shore sport Girls soccer college Stetson class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Matt Chmil high school Chaminade sport Boys lacrosse college Duke class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Heather Cicinnati high school Centereach sport Softball college Springfield class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Christopher Ciurcina high school Garden City sport Football college Hobart class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Kyle Clancy high school Long Island Lutheran sport Football college Concordia class 2017 conference division NAIA state Nebraska
full name Connor Clark high school Eastport-South Manor sport Baseball college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Emily Clarke high school Garden City sport Field hockey college Villanova class 2017 conference Big East division Division I state Pennsylvania
full name Kevin Clyne high school Massapequa sport Track and field college New Haven class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Chris Coalmon high school Long Island Lutheran sport Boys basketball college Robert Morris class 2017 conference NEC division Division I state Pennsylvania
full name Jack Coan high school Sayville sport Football college Wisconsin class 2017 conference Big Ten division Division I state Wisconsin
full name A.J. Codispoti high school Chaminade sport Boys soccer college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Harrison Cohen high school Cold Spring Harbor sport Baseball college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Julia Coletti high school Ward Melville sport Girls basketball college Haverford class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Lexie Collard high school Deer Park sport Softball college Oneonta class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Samantha Collins high school Comsewogue sport Girls basketball college Rochester class 2017 conference UAA division Division III state New York
full name Lauren Collorone high school Bay Shore sport Softball college Fredonia class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Adam Colon high school Bellport sport Baseball college Citadel class 2017 conference Southern division Division I state South Carolina
full name Jillian Colucci high school Port Jefferson sport Girls soccer college Marist class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Celia Concannon high school Garden City sport Girls lacrosse college Harvard class 2017 conference Ivy division Division I state Massachusetts
full name Nicole Concannon high school Syosset sport Girls lacrosse college Villanova class 2017 conference Big East division Division I state Pennsylvania
full name Devon Connolly high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Marist class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Bridget Considine high school South Side sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Paul Cooper high school Kings Park sport Football college New Haven class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Erin Copozzi high school Center Moriches sport Softball college Ithaca class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Will Corchado high school Holy Trinity sport Football college Sacred Heart class 2017 conference NEC division FCS state Connecticut
full name Xander Cosenza high school Bay Shore sport Boys lacrosse college Lynn class 2017 conference Sunshine State division Division II state Florida
full name Caitlin Cosme high school Herricks sport Girls soccer college Duke class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Alex Cota high school Glen Cove sport Boys soccer college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Lauren Couto high school Smithtown East sport Girls soccer college Marist class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Kirstin Cox high school Clarke sport Softball college Saint Joseph's class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Montana Craft high school Babylon sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name John Craine high school Island Trees sport Football college Hartwick class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Brian Crawley high school Port Washington sport Boys lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Sabrina Cristodero high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Florida class 2017 conference Big East division Division I state Florida
full name Connor Cronin high school Northport sport Boys lacrosse college Michigan class 2017 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name Dean Cucurullo high school Long Island Lutheran sport Boys soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name EJ Cumbo high school Clarke sport Baseball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Sean Cunningham high school Chaminade sport Boys lacrosse college Saint Joseph's class 2017 conference NEC division Division I state Pennsylvania
full name Brittany Curtin high school Connetquot sport Track and field college Lehigh class 2017 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Andrew Curtis high school Chaminade sport Boys lacrosse college Union class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Danielle D'Angelo high school Floyd sport Softball college Queens class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Olivia D'Antonio high school Wantagh sport Volleyball college New Paltz class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Ashley D'Antuono high school Island Trees sport Softball college Salve Regina class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Nicholas Daly high school Chaminade sport Boys lacrosse college Wesleyan class 2017 conference NESCAC division Division III state Connecticut
full name Sophie Dandola high school Seaford sport Softball college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Angelo De Luca high school Farmingdale sport Boys lacrosse college Mount St. Mary's class 2017 conference NEC division Division I state Maryland
full name Kristen DeBiase high school Deer Park sport Girls soccer college Wingate class 2017 conference South Atlantic division Division II state North Carolina
full name Jonathan Debique high school Baldwin sport Football college LIU Post class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Elias DeBourg high school Long Island Lutheran sport Football college Maritime class 2017 conference ECFC division Division III state New York
full name Jake Del Duca high school Shoreham-Wading River sport Boys soccer college Oswego class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Brianna DeLuna high school Massapequa sport Girls soccer college Johnson and Wales class 2017 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Rhode Island
full name Shannon Delurey high school Miller Place sport Girls lacrosse college La Salle class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Michael DeSanti high school St. Dominic sport Baseball college Iona class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Alexandra Di Chiara high school Plainedge sport Girls lacrosse college Denver class 2017 conference Mountain Pacific division Division I state Colorado
full name Sarah Dibble high school Sachem North sport Girls soccer college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Kristen DiCicco high school MacArthur sport Softball college Lesley class 2017 conference NECC division Division III state Massachusetts
full name Juliana Diesel high school Massapequa sport Girls soccer college Bloomsburg class 2017 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Ally Diez high school South Side sport Girls soccer college Dickinson class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Haley Dillon high school Mt. Sinai sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Joseph DiMiceli high school Oceanside sport Boys soccer college RPI class 2017 conference Liberty division Division III state New York
full name Tyler William Dingle high school Holy Trinity sport Track and field college Saint Louis class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Missouri
full name Victoria DiPresso high school Smithtown East sport Girls lacrosse college Pace class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name John DiSpigna high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Manhattanville class 2017 conference Middle Atlantic division Division III state New York
full name Brianna Distler high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Steven Doerler high school Comsewogue sport Boys basketball college Clarks Summit class 2017 conference Colonial States division Division III state Pennsylvania
full name James Doherty high school St. Dominic sport Football college LIU Post class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Brian Donnelly high school Huntington sport Baseball college Saint Michael's class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Vermont
full name Maggie Donnelly high school Our Lady of Mercy sport Softball college Scranton class 2017 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Sal Donofrio high school East Meadow sport Baseball college York class 2017 conference Capital Athletic division Division III state Pennsylvania
full name Kelly Donovan high school Garden City sport Girls soccer college Duquesne class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Mamadou Doucoure high school Our Savior New American sport Boys basketball college Rutgers class 2017 conference Big Ten division Division I state New Jersey
full name Molly Dowd high school Bay Shore sport Girls soccer college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Lauren Downey high school Hauppauge sport Girls soccer college Millersville class 2017 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Alessia Drevnyak high school East Rockaway sport Girls basketball college Old Westbury class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Ashley Duggan high school Oyster Bay sport Girls lacrosse college Elon class 2017 conference Colonial division Division I state North Carolina
full name Liam Dvorak high school Chaminade sport Baseball college Holy Cross class 2017 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Omar El-Sheikh high school Knox sport Boys basketball college Fairfield class 2017 conference MAAC division Division I state Connecticut
full name Tyler Elmore high school Half Hollow Hills West sport Football college Wagner class 2017 conference NEC division FCS state New York
full name Will Eng high school Massapequa sport Swimming college Geneseo class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Ben Erkan high school Bellport sport Football college Buffalo State class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Ryan Erler high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Keydy Espinoza high school Brentwood sport Girls lacrosse college New Paltz class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Keydy Espinoza high school Brentwood sport Girls lacrosse college New Paltz class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Arianna Esposito high school Miller Place sport Girls lacrosse college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Samantha Estupinian high school Valley Stream North sport Softball college Seton Hill class 2017 conference PSAC division Division II state Pennsylvania
full name Jyles Etienne high school Stony Brook sport Track and field college Indiana class 2017 conference Big Ten division Division I state Indiana
full name Tristan Etienne high school Long Island Lutheran sport Football college LIU Post class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Shannon Etts high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college UC Davis class 2017 conference Mountain Pacific division Division I state California
full name Julia Ewen high school Our Lady of Mercy sport Girls basketball college Alvernia class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Pennsylvania
full name Janessa Factor high school Sachem East sport Girls soccer college Cortland class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Trevor Fagan high school Wantagh sport Baseball college Sacred Heart class 2017 conference NEC division Division I state Connecticut
full name Stephen Falco high school East Meadow sport Boys lacrosse college Dominican class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Matthew Farrell high school Syosset sport Boys lacrosse college Bucknell class 2017 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Kevin Faughnan high school Island Trees sport Football college Westfield State class 2017 conference MASCAC division Division III state Massachusetts
full name Brittany Fazin high school Port Jefferson sport Girls soccer college LIU Brooklyn class 2017 conference NEC division Division I state New York
full name Madeline Feddersen high school Islip sport Softball college Bloomfield class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Ryan Feldmann high school Chaminade sport Boys lacrosse college Middlebury class 2017 conference NESCAC division Division III state Vermont
full name Genna Ferguson high school Deer Park sport Softball college Johnson and Wales class 2017 conference Great Northeast Atlantic division Division III state Rhode Island
full name Chris Ferraioli high school Connetquot sport Football college Rhodes class 2017 conference SAA division Division III state Tennessee
full name Chris Ferraioli high school Connetquot sport Boys lacrosse college Rhodes class 2017 conference SAA division Division III state Tennessee
full name Christina Ferrara high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Robert Ferrara high school Massapequa sport Track and field college Brockport class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Matt Ferraro high school Chaminade sport Baseball college Scranton class 2017 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Samantha Ferreri high school Hauppauge sport Softball college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Conor Ferrick high school Chaminade sport Football college Wagner class 2017 conference NEC division FCS state New York
full name Molly Fetherston high school Port Washington sport Girls lacrosse college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Matt Fierst high school Farmingdale sport Baseball college St. Joseph's class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Alexander Filacouris high school Half Hollow Hills West sport Football college Columbia class 2017 conference Ivy division FCS state New York
full name Joseph Filippetti high school Miller Place sport Football college Hamilton class 2017 conference NESCAC division Division III state New York
full name Gaetham Fils-Aime high school Half Hollow Hills West sport Boys basketball college Old Westbury class 2017 conference Skyline division Division III state New York
full name Matthew Finn high school St. Dominic sport Baseball college American International College class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Jamie Fischer high school Comsewogue sport Girls lacrosse college Bryant class 2017 conference NEC division Division I state Rhode Island
full name Jessica Fischetti high school Seaford sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kyle Fleitman high school East Islip sport Football college Marist class 2017 conference Pioneer Football division FCS state New York
full name Rachel Florenz high school East Islip sport Girls soccer college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Cole Flynn high school Chaminade sport Baseball college Bentley class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Massachusetts
full name Kelly Fogarty high school St. Anthony's sport Girls soccer college Southern Connecticut State class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Cormac Foley high school Bethpage sport Boys soccer college Baruch class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Carli Fonseca high school Deer Park sport Girls soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Noah Fortuna high school St. Anthony's sport Baseball college New Haven class 2017 conference Northeast-10 division Division II state Connecticut
full name Tori Fox high school Deer Park sport Softball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jill Freeman high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Dartmouth class 2017 conference Ivy division Division I state New Hampshire
full name Elissa Frein high school Carle Place sport Field hockey college Adelphi class 2017 conference Northeast-10 division Division II state New York
full name Kevin Fren high school Patchogue-Medford sport Boys lacrosse college Plattsburgh class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Ryann Gaffney high school Huntington sport Girls lacrosse college Boston University class 2017 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Thomas Galgano high school Bethpage sport Boys lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Francisco Gallego high school Brentwood sport Boys soccer college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Katherine Galzerano high school Garden City sport Girls lacrosse college Michigan class 2017 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name Delaney Gavin high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Marist class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Daniel Gdanski high school Massapequa sport Baseball college Cortland class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Frank Gebel high school Newfield sport Baseball college Cobleskill class 2017 conference North Eastern division Division III state New York
full name Annalisa Genco high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Leighann Gensch high school Sayville sport Swimming college Monmouth class 2017 conference MAAC division Division I state New Jersey
full name Kelly George high school Garden City sport Girls lacrosse college Marist class 2017 conference MAAC division Division I state New York
full name Max Gerber high school Half Hollow Hills East sport Gymnastics college Navy class 2017 conference Patriot division Division I state Maryland
full name Patrick Germano high school Ward Melville sport Football college Western New England class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Massachusetts
full name Shannon Gibbons high school Bellport sport Girls soccer college Queens class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alexandra Gillis high school Commack sport Fencing college Penn State class 2017 conference Independent division Division I state Pennsylvania
full name Alex Giordano high school Commack sport Boys soccer college Brockport class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Alessio Jack Giovannetti high school Chaminade sport Boys lacrosse college Colgate class 2017 conference Patriot division Division I state New York
full name Max Gironda high school Ward Melville sport Boys lacrosse college Plattsburgh class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Taylor Gladd high school Garden City sport Field hockey college Cornell class 2017 conference Ivy division Division I state New York
full name Sarah Glaser high school Whitman sport Softball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kevin Glasser high school Half Hollow Hills East sport Baseball college Cortland class 2017 conference SUNYAC division Division III state New York
full name Jen Golio high school Plainview JFK sport Girls soccer college Southern Wesleyan class 2017 conference Carolinas division Division II state South Carolina
full name Stefan Gollisz high school Chaminade sport Boys soccer college Bucknell class 2017 conference Patriot division Division I state Pennsylvania
full name Kenneth Gordon high school Babylon sport Baseball college Flagler class 2017 conference Peach Belt division Division II state Florida
full name Megan Gordon high school Wantagh sport Girls lacrosse college Northwestern class 2017 conference Big Ten division Division I state Illinois
full name Caitlin Gosline high school Lindenhurst sport Softball college Hood College class 2017 conference Middle Atlantic division Division III state Maryland
full name Robert Grady high school Rocky Point sport Boys lacrosse college Roger Williams class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Jillian Graham high school Wantagh sport Volleyball college Scranton class 2017 conference Landmark division Division III state Pennsylvania
full name Isabelle Grant high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Holy Cross class 2017 conference Patriot division Division I state Massachusetts
full name Michael Grant high school Kellenberg sport Boys lacrosse college Scranton class 2017 conference Landmark division Division III state Pennsylvania