Long Island College Commitments

See recent Long Island high school college commitments

A look at which colleges Long Island high school senior athletes have signed national letters of intent and/or made verbal commitments to play. Use the dropdown menus below to explore the various categories. A verbal commitment becomes official when the student signs a letter of intent during or after designated signing periods.

>> Click here to submit your information

A look at where Long Island high school senior athletes will be playing in college. Use the dropdown menus below to explore the various categories.

>> Click here to submit your information

high school

sport

college

conference

class

Clear Search
full name high school sport college class conference division state
full name Robert Napolitano high school Island Trees sport Football college Anna Maria class 2017 conference division Division III state Massachusetts
full name Logan Katz high school Port Washington sport Crew college Brandeis class 2017 conference - division state Massachusetts
full name Kyle Clancy high school Long Island Lutheran sport Football college Concordia class 2017 conference division NAIA state Nebraska
full name Joved Bernard high school Smithtown West sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference division Division III state New York
full name John Riggio high school Copiague sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference division Division III state New York
full name Kyree Sawyer high school Bay Shore sport Boys basketball college Five Towns College class 2017 conference division Division III state New York
full name Eva Tamkin high school Port Washington sport Crew college Haverford class 2017 conference - division state Pennsylvania
full name Mark Malico high school Harborfields sport Wrestling college LIU Post class 2017 conference - division Division II state New York
full name Bryan Romero high school North Babylon sport Wrestling college LIU Post class 2017 conference - division Division II state New York
full name Wyatt McMahon high school Hewlett sport Football college Marist class 2017 conference division FCS state New York
full name Kevin Murphy high school Seaford sport Football college Maritime class 2017 conference division Division III state New York
full name Ryan Beckles high school Central Islip sport Boys basketball college Monroe class 2017 conference division JUCO state New York
full name Brandon Santos high school Hicksville sport Football college Nassau CC class 2017 conference division JUCO state New York
full name Kayla Soulias high school Whitman sport Fencing college Sacred Heart class 2017 conference division Division I state Connecticut
full name Kevin Faughnan high school Island Trees sport Football college Westfield State class 2017 conference division Division III state Massachusetts
full name Kevin Faughnan high school Island Trees sport Football college Westfield State class 2017 conference division Division III state Massachusetts
full name Hannah Arkin high school New Hyde Park sport Softball college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Hannah Arkin high school New Hyde Park sport Field hockey college Wheaton class 2017 conference NEWMAC division Division III state Massachusetts
full name Maggie Casey high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Boston College class 2017 conference ACC division Division I state Massachusetts
full name Abby Ngai high school Cold Spring Harbor sport Girls lacrosse college Boston College class 2017 conference ACC division Division I state Massachusetts
full name Matt Chmil high school Chaminade sport Boys lacrosse college Duke class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Caitlin Cosme high school Herricks sport Girls soccer college Duke class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Alexandra McNicholas high school South Side sport Girls lacrosse college Louisville class 2017 conference ACC division Division I state Kentucky
full name Kate Kotowski high school Cold Spring Harbor sport Girls lacrosse college North Carolina class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Madeline Lavin high school Port Washington sport Crew college North Carolina class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Jamie Ortega high school Middle Country sport Girls lacrosse college North Carolina class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Taylor McClay high school Eastport-South Manor sport Cross country college North Carolina State class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Brian Morrell high school Shoreham-Wading River sport Baseball college Notre Dame class 2017 conference ACC division Division I state Indiana
full name Molly Carter high school Lynbrook sport Girls lacrosse college Syracuse class 2017 conference ACC division Division I state New York
full name Cam Jordan high school Half Hollow Hills West sport Football college Syracuse class 2017 conference ACC division Division I state New York
full name Hannah Van Middelem high school Mt. Sinai sport Girls lacrosse college Syracuse class 2017 conference ACC division Division I state New York
full name Ian Laviano high school Cold Spring Harbor sport Boys lacrosse college Virginia class 2017 conference ACC division Division I state Virginia
full name Regan Quinn high school Chaminade sport Boys lacrosse college Virginia class 2017 conference ACC division Division I state Virginia
full name Yuval Solomon high school Plainview JFK sport Tennis college Wake Forest class 2017 conference ACC division Division I state North Carolina
full name Tyler Manger high school Lindenhurst sport Baseball college Penn State Altoona class 2017 conference Allegheny Mountain division Division III state Pennsylvania
full name Ashton Bradley high school Sayville sport Boys lacrosse college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Tyler Hutchinson high school Massapequa sport Boys soccer college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Asia Jinks high school Uniondale sport Track and field college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Bryan Nicholson high school Long Island Lutheran sport Track and field college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Kyla Zapolski high school Bayport-Blue Point sport Girls lacrosse college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Austin Jones high school Northport sport Boys lacrosse college Albany class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Sarah Dibble high school Sachem North sport Girls soccer college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Brianna Distler high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Thomas Galgano high school Bethpage sport Boys lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Annalisa Genco high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Kelly Quinn high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Paige Volkmann high school Center Moriches sport Girls lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Kyle Tiernan high school Glenn sport Boys lacrosse college Binghamton class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Ryan Gaffney high school Huntington sport Girls lacrosse college Boston class 2017 conference America East division Division I state Massachusetts
full name Samantha Carreras high school Division sport Girls lacrosse college Hartford class 2017 conference America East division Division I state Connecticut
full name Luke Postiglione high school Manhasset sport Boys lacrosse college Hartford class 2017 conference America East division Division I state Connecticut
full name Stephan Urli high school Massapequa sport Track and field college Maine class 2017 conference America East division Division I state Maine
full name Steve Urli high school Massapequa sport Track and field college Maine class 2017 conference America East division Division I state Maine
full name Nicholas Trabacchi high school Smithtown West sport Baseball college Maryland Baltimore County class 2017 conference America East division Division I state Maryland
full name Francesca Picicci high school St. Anthony's sport Girls soccer college New Hampshire class 2017 conference America East division Division I state New Hampshire
full name Abdul-Malik Abubacar high school Brentwood sport Track and field college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Anthony Beck high school Miller Place sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Connor Clark high school Eastport-South Manor sport Baseball college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Bridget Considine high school South Side sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Haley Dillon high school Mt. Sinai sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Ryan Erler high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Rachel Florenz high school East Islip sport Girls soccer college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Brian Hannigan high school East Islip sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Ryan Karp high school Holy Trinity sport Baseball college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Rebecca Kinsley high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Michael Palazzolo high school Half Hollow Hills East sport Baseball college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Siobhan Rafferty high school Long Beach sport Girls lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Darrin Simons Jr. high school Farmingdale sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Jack Walsh high school Miller Place sport Boys lacrosse college Stony Brook class 2017 conference America East division Division I state New York
full name Lily Avazis high school Port Washington sport Girls lacrosse college East Carolina class 2017 conference American division Division I state North Carolina
full name Sarah Harrington high school Smithtown West sport Girls soccer college Davidson class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state North Carolina
full name Kelly Donovan high school Garden City sport Girls soccer college Duquesne class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Brianna Pinto high school Carey sport Softball college Fordham class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Gianna Ranieri high school Northport sport Softball college Fordham class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state New York
full name Marika Korpinen high school Long Island Lutheran sport Girls basketball college George Mason class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Virginia
full name Samantha Ottimo high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college George Mason class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Virginia
full name Michaela Bartley high school Kings Park sport Girls lacrosse college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Uma Bhatt high school Syosset sport Girls soccer college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Harrison Cohen high school Cold Spring Harbor sport Baseball college George Washington class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Washington D.C.
full name Shannon Delurey high school Miller Place sport Girls lacrosse college La Salle class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Jasmine White high school St. Anthony's sport Girls basketball college LaSalle class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Kelly Iocca high school Connetquot sport Track and field college Rhode Island class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Rhode Island
full name Maia Moffitt high school St. Anthony's sport Girls basketball college Rhode Island class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Rhode Island
full name Tyler William Dingle high school Holy Trinity sport Track and field college Saint Louis class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Missouri
full name Kirstin Cox high school Clarke sport Softball college St. Joseph's class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Stephanie Rapp high school Northport sport Girls soccer college St. Joseph's class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Pennsylvania
full name Fatou Barry high school Bay Shore sport Girls soccer college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Kelly Marra high school Sayville sport Girls lacrosse college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Kelly Marra high school Sayville sport Girls soccer college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Jason Rosen high school Plainview JFK sport Swimming college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Danielle Sclafani high school Commack sport Girls soccer college UMass class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Alexandra Murphy high school Wantagh sport Girls lacrosse college UMass Amherst class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Julia Smith high school Smithtown East sport Girls lacrosse college UMass Amherst class 2017 conference Atlantic 10 division Division I state Massachusetts
full name Julia Imbo high school Bayport-Blue Point sport Girls lacrosse college Coastal Carolina class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state South Carolina
full name Nicole Navan high school Eastport-South Manor sport Girls lacrosse college Coastal Carolina class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state South Carolina
full name Cole Horan high school Floral Park sport Boys lacrosse college Furman class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state South Carolina
full name Leah Nonnenmann high school Mt. Sinai sport Girls lacrosse college Furman class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state South Carolina
full name Sade Meeks high school North Babylon sport Track and field college Jacksonville class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Emily Piciullo high school West Islip sport Girls lacrosse college Jacksonville class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Thomas Brady high school Shoreham-Wading River sport Baseball college NJIT class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state New Jersey
full name Nicole Chimienti high school Bay Shore sport Girls soccer college Stetson class 2017 conference Atlantic Sun division Division I state Florida
full name Shannon Kavanagh high school Smithtown East sport Girls lacrosse college Florida class 2017 conference Big East division Division I state Florida
full name Joseph LiCalzi high school South Side sport Boys lacrosse college Georgetown class 2017 conference Big East division Division I state Washington D.C.
full name Amber Birchwell high school Floyd sport Girls soccer college Providence class 2017 conference Big East division Division I state Rhode Island
full name Ryan Poole high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Providence class 2017 conference Big East division Division I state Rhode Island
full name Janae Barracato high school Sacred Heart sport Softball college Seton Hall class 2017 conference Big East division Division I state New Jersey
full name Kadaja Bailey high school St. Anthony's sport Girls basketball college St. John's class 2017 conference Big East division Division I state New York
full name Jonathan Huber high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college St. John's class 2017 conference Big East division Division I state New York
full name Stephen Sammartino high school Chaminade sport Boys lacrosse college St. John's class 2017 conference Big East division Division I state New York
full name Rob Ziegler high school Sayville sport Boys lacrosse college St. John's class 2017 conference Big East division Division I state New York
full name Katherine Parker high school South Side sport Girls lacrosse college UConn class 2017 conference Big East division Division I state Connecticut
full name Emily Clarke high school Garden City sport Field hockey college Villanova class 2017 conference Big East division Division I state Pennsylvania
full name Nicole Concannon high school Syosset sport Girls lacrosse college Villanova class 2017 conference Big East division Division I state Pennsylvania
full name Emily Jonas high school Hicksville sport Girls soccer college Gardiner Webb class 2017 conference Big South division Division I state North Carolina
full name Ryan McCarthy high school South Side sport Golf college High Point class 2017 conference Big South division Division I state North Carolina
full name Tara Brophy high school MacArthur sport Girls soccer college Presbyterian class 2017 conference Big South division Division I state South Carolina
full name Hope Breslin high school Massapequa sport Girls soccer college Illinois class 2017 conference Big Ten division Division I state Illinois
full name Jyles Etienne high school Stony Brook sport Track and field college Indiana class 2017 conference Big Ten division Division I state Indiana
full name Kevin Snyder high school Commack sport Boys lacrosse college Maryland class 2017 conference Big Ten division Division I state Maryland
full name Connor Cronin high school Northport sport Boys lacrosse college Michigan class 2017 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name Katherine Galzerano high school Garden City sport Girls lacrosse college Michigan class 2017 conference Big Ten division Division I state Michigan
full name Megan Gordon high school Wantagh sport Girls lacrosse college Northwestern class 2017 conference Big Ten division Division I state Illinois
full name Ally Palermo high school Seaford sport Girls lacrosse college Northwestern class 2017 conference Big Ten division Division I state Illinois
full name Ethan Wiederkehr high school Shoreham-Wading River sport Football college Northwestern class 2017 conference Big Ten division FBS state Illinois
full name Kristen Romano high school Long Beach sport Swimming college Ohio State class 2017 conference Big Ten division Division I state Ohio
full name Bobby Burns high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Penn State class 2017 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name James Hoeg high school Mattituck sport Wrestling college Penn State class 2017 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Rachel Rosen high school Port Washington sport Girls lacrosse college Penn State class 2017 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Sophia Triandafils high school Shoreham-Wading River sport Girls lacrosse college Penn State class 2017 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Emily Vengiglio high school Mt. Sinai sport Girls lacrosse college Penn State class 2017 conference Big Ten division Division I state Pennsylvania
full name Jack Coan high school Sayville sport Football college Wisconsin class 2017 conference Big Ten division Division I state Wisconsin
full name Madeline Feddersen high school Islip sport Softball college Bloomfield class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Kaileen Cain high school Hauppauge sport Softball college Caldwell class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Robert Brust high school Floyd sport Baseball college Caldwell class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Hermes Abreu high school Bay Shore sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Daniel Borysowski high school Whitman sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Nicholas Pellegrino high school New Hyde Park sport Baseball college Concordia class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Tyler Judd high school Oceanside sport Baseball college Concordia College class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Nick Messina high school Commack sport Boys soccer college Dominican class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Alyssa Schwalb high school Lindenhurst sport Softball college Dominican class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Stephen Falco high school East Meadow sport Boys lacrosse college Dominican College class 2017 conference CACC division Division II state New York
full name Meagan Murdocco high school North Babylon sport Girls soccer college Georgian Court class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Kassandra Tibbetts high school Sachem East sport Softball college Georgian Court class 2017 conference CACC division Division II state New Jersey
full name Samantha Hurtado high school Wheatley sport Softball college Philadelphia class 2017 conference CACC division Division II state Pennsylvania
full name Julia Thomas high school Riverhead sport Girls lacrosse college Post class 2017 conference CACC division Division II state Connecticut
full name Megan McCormack high school Carey sport Softball college Post University class 2017 conference CACC division Division II state Connecticut
full name Ashley Levatino high school Sachem North sport Volleyball college Post University class 2017 conference CACC division Division II state Connecticut
full name Morgan Catalanotto high school Smithtown East sport Volleyball college Salisbury class 2017 conference Capital Athletic division Division III state Maryland
full name Hunter Mason high school Eastport-South Manor sport Boys lacrosse college Salisbury class 2017 conference Capital Athletic division Division III state Maryland
full name Sal Donofrio high school East Meadow sport Baseball college York class 2017 conference Capital Athletic division Division III state Pennsylvania
full name Angelina Scarpa high school Hicksville sport Girls lacrosse college Barton class 2017 conference Carolinas division Division II state North Carolina
full name Sarah Schaefer high school Rocky Point sport Girls lacrosse college Belmont Abbey class 2017 conference Carolinas division Division II state North Carolina
full name Jen Golio high school Plainview JFK sport Girls soccer college Southern Weselyan class 2017 conference Carolinas division Division II state South Carolina
full name Ally Diez high school South Side sport Girls soccer college Dickinson class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Hannah Peck high school Sacred Heart sport Girls basketball college Dickinson class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Amanda Stober high school Garden City sport Girls soccer college Dickinson College class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Sarah Laterza high school Sayville sport Girls soccer college Franklin & Marshall class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Sean Cavanagh high school St. John the Baptist sport Football college Gettysburg class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Julia Coletti high school Ward Melville sport Girls basketball college Haverford College class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Justin Kimmel high school Plainview JFK sport Baseball college Muhlenberg class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Rebecca Shear high school Lynbrook sport Volleyball college Muhlenberg class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Victoria Overbeck high school Plainview JFK sport Softball college Swarthmore class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Michael Sepe high school Ward Melville sport Baseball college Swarthmore class 2017 conference Centennial division Division III state Pennsylvania
full name Christopher Lollo high school Sachem North sport Baseball college Washington College class 2017 conference Centennial division Division III state Maryland
full name Miles Kelly high school Shoreham-Wading River sport Baseball college College of Charleston class 2017 conference Colonial division Division I state South Carolina
full name Samantha Russo high school Sachem North sport Girls lacrosse college Delaware class 2017 conference Colonial division Division I state Delaware
full name Stephen Becker high school St. John the Baptist sport Boys lacrosse college Drexel class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Ashley Duggan high school Oyster Bay sport Girls lacrosse college Elon class 2017 conference Colonial division Division I state North Carolina
full name Bridget Kanaley high school Bay Shore sport Cross country college Elon class 2017 conference Colonial division Division I state North Carolina
full name Brian Crawley high school Port Washington sport Boys lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Liam McAuliffe high school St. Dominic sport Boys lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Maggie Reynolds high school St. Anthony's sport Girls lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Kennedy Slater high school Sacred Heart sport Girls lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Taylor Strough high school Cold Spring Harbor sport Boys lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Anthony Voelker high school Smithtown East sport Boys lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name Jill Winwood high school Kings Park sport Girls lacrosse college Fairfield class 2017 conference Colonial division Division I state Connecticut
full name A.J. Codispoti high school Chaminade sport Boys soccer college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Sophie Dandola high school Seaford sport Softball college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Arianna Esposito high school Miller Place sport Girls lacrosse college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Jimmy Joyce high school Wantagh sport Baseball college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Lindsay Ness high school Centereach sport Softball college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Jack Nuttall high school Chaminade sport Boys soccer college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Storm Strongin high school Hicksville sport Boys soccer college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Matthew Vowinkel high school Chaminade sport Boys soccer college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Katie Whelan high school Long Beach sport Girls lacrosse college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Brad Camarda high school Half Hollow Hills West sport Baseball college Hofstra class 2017 conference Colonial division Division I state New York
full name Tori Harris high school Half Hollow Hills West sport Girls basketball college James Madison class 2017 conference Colonial division Division I state Virginia
full name Christian Carrick high school New Hyde Park sport Football college Rhode Island class 2017 conference Colonial division FCS state Rhode Island
full name Ronald Beard Jr. high school Commack sport Football college Stony Brook class 2017 conference Colonial division FCS state New York
full name Kyle Nunez high school East Islip sport Football college Stony Brook class 2017 conference Colonial division FCS state New York
full name Kaitlin Thornton high school Ward Melville sport Girls lacrosse college Towson class 2017 conference Colonial division Division I state Maryland
full name Alex Kuhnle high school Shoreham-Wading River sport Girls soccer college William & Mary class 2017 conference Colonial division Division I state Virginia
full name Kyle Tucker high school Farmingdale sport Boys lacrosse college Cabrini class 2017 conference Colonial States division Division III state Pennsylvania
full name Steven Doerler high school Comsewogue sport Boys basketball college Clarks Summit class 2017 conference Colonial States division Division III state Pennsylvania
full name Matthew Leen high school Miller Place sport Boys lacrosse college Marywood class 2017 conference Colonial States division Division III state Pennsylvania
full name Julia Ewen high school Our Lady of Mercy sport Girls basketball college Alvernia class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Pennsylvania
full name Matthew Kinahan high school Sayville sport Baseball college Alvernia class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Pennsylvania
full name Mary Wagner high school East Meadow sport Softball college Becker class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Massachusetts
full name Kayla Kenehan high school Connetquot sport Softball college Endicott class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Massachusetts
full name Robert Grady high school Rocky Point sport Boys lacrosse college Roger Williams class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Connor Hewlette high school Deer Park sport Baseball college Roger Williams class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Ashley D'Antuono high school Island Trees sport Softball college Salve Regina class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Justin Valluzzi high school St. Anthony's sport Boys lacrosse college Salve Regina class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Rhode Island
full name Patrick Germano high school Ward Melville sport Football college Western New England University class 2017 conference Commonwealth Coast division Division III state Massachusetts
full name Cormac Foley high school Bethpage sport Boys soccer college Baruch class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Keonjah Nugent high school Bay Shore sport Girls soccer college College of Staten Island class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Allyson Bricker high school Sayville sport Softball college Hunter class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Kelly Gutierrez high school Island Trees sport Volleyball college John Jay class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Connor Kilcarr high school Longwood sport Baseball college John Jay class 2017 conference CUNYAC division Division III state New York
full name Molly Dowd high school Bay Shore sport Girls soccer college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alex Cota high school Glen Cove sport Boys soccer college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Samantha Ferreri high school Hauppauge sport Softball college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Anthony Martino high school Sayville sport Baseball college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Shyla Murray high school Brentwood sport Girls soccer college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name Shyla Murray high school Brentwood sport Girls lacrosse college Bridgeport class 2017 conference East Coast division Division II state Connecticut
full name J.R. Howell high school East Meadow sport Boys lacrosse college Chestnut Hill class 2017 conference East Coast division Division II state Rhode Island
full name Tyler Pepper high school Shoreham-Wading River sport Baseball college Felician class 2017 conference East Coast division Division II state New Jersey
full name Jamie Alvino high school Division sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Michael Andreoli high school MacArthur sport Baseball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Amanda Arena high school West Islip sport Softball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Chris Behan high school Bayport-Blue Point sport Wrestling college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Troy Benson high school Plainview JFK sport Track and field college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alyssa Boll high school Kellenberg sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Montana Craft high school Babylon sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jahsiah Green high school Holy Trinity sport Baseball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kiarra Grimes high school Sayville sport Girls soccer college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Natalie Hickman high school Floral Park sport Girls basketball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Darien Jenkins high school Deer Park sport Boys basketball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Lauren Kloos high school Kings Park sport Volleyball college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Thomas Long high school Newfield sport Boys lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Ryan McAllister high school Sachem North sport Boys lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Sydney Pasquarella high school Commack sport Girls soccer college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name William Snelders high school Comsewogue sport Boys lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Krysta Sollecito high school New Hyde Park sport Girls lacrosse college LIU Post class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Danielle Hall high school Division sport Girls lacrosse college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Emma Jacobsen high school Miller Place sport Girls lacrosse college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Emma Jacobsen high school Miller Place sport Girls lacrosse college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Matthew Meyers high school Huntington sport Boys lacrosse college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Carmine Szynal high school Bethpage sport Baseball college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Erin Vaughan Ware high school MacArthur sport Girls lacrosse college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kellie Znaniecki high school Comsewogue sport Girls lacrosse college Mercy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kacey Affrunti high school MacArthur sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Karaline Bartels high school Lynbrook sport Girls lacrosse college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jackie Carty high school East Islip sport Girls soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Dean Cucurullo high school Long Island Lutheran sport Boys soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jessica Fischetti high school Seaford sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Carli Fonseca high school Deer Park sport Girls soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Sarah Glaser high school Whitman sport Softball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Courtney Greene high school East Islip sport Softball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Matteo Itri high school Mineola sport Cross country college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Patrick Kern high school Seaford sport Boys lacrosse college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Courtney Kopf high school Holy Trinity sport Bowling college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Tonianne Larson high school Long Beach sport Softball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alexandra Long high school Oceanside sport Girls lacrosse college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jacob McCarthy high school Northport sport Baseball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Emily Meyer high school St. John the Baptist sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Alexa Morgan high school Lindenhurst sport Volleyball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division I state New York
full name Matthew Overton high school Hauppauge sport Baseball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name AJ Pinto high school Jericho sport Boys soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Dana Poetzsch high school Hicksville sport Girls soccer college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jaclyn Rodriguez high school Carey sport Softball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Christie Warmingham high school Farmingdale sport Bowling college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Sarah Weitman high school Glenn sport Girls lacrosse college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Billy Wildeman high school Plainedge sport Baseball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Gabriella Aspuru high school Sachem East sport Girls basketball college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Mackenzie Wagner high school Syosset sport Bowling college Molloy class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Maggie Lavelle high school Holy Trinity sport Volleyball college Molloy College class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Nicole Bermudez high school Oceanside sport Girls soccer college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Kierstin Bloom high school Bethpage sport Softball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Tori Fox high school Deer Park sport Softball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Brian Hoerter high school New Hyde Park sport Boys lacrosse college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name John McCaffrey high school Deer Park sport Softball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Thomas Micheli high school Sachem East sport Boys lacrosse college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jake Russo high school West Islip sport Boys basketball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Jillian Spagnuola high school Commack sport Girls basketball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Taylor Tripptree high school Ward Melville sport Girls basketball college NYIT class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Danielle D'Angelo high school Floyd sport Softball college Queens class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name shannon Gibbons high school Bellport sport Girls soccer college Queens class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Macy Kane high school Floyd sport Softball college Queens class 2017 conference East Coast division Division II state New York
full name Maya Thomas high school Freeport sport Girls basketball college University of The District of Columbia class 2017 conference East Coast division Division II state Washington D.C.
full name Chelsea Cangro high school Eastport-South Manor sport Field hockey college Limestone class 2017 conference division Division II state South Carolina
full name Mikaela Hawkinson high school Cold Spring Harbor sport Field hockey college Limestone class 2017 conference division Division II state South Carolina
full name Cameron Brunsvold high school Smithtown West sport Boys lacrosse college Lindenwood class 2017 conference division Division II state Missouri
full name Shelby Pierson high school Southampton sport Field hockey college Lindenwood class 2017 conference division Division II state Missouri
full name Robert Brando high school Ward Melville sport Football college Maritime class 2017 conference division Division III state New York
full name Elias DeBourg high school Long Island Lutheran sport Football college Maritime class 2017 conference division Division III state New York
full name Max Gerber high school Half Hollow Hills East sport Gymnastics college Navy class 2017 conference division Division I state Maryland
full name Mack Berkowitz high school Long Island Lutheran sport Wrestling college Franklin & Marshall class 2017 conference EIWA division Division I state Pennsylvania
full name Amanda Guariglia high school Valley Stream South sport Girls soccer college Alfred class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Amanda Guariglia high school Valley Stream South sport Swimming college Alfred class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Ben Erkan high school Bellport sport Football college Buffalo State class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Paul Imperiale high school East Meadow sport Football college Cortland class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Michael Newman high school Lindenhurst sport Football college Cortland class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name John Craine high school Island Trees sport Football college Hartwick class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Corey Rosenbloom high school Clarke sport Football college Hartwick class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name GinaMarie Wilson high school East Meadow sport Girls lacrosse college Hartwick class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Alexa Ritchie high school Bethpage sport Girls lacrosse college Ithaca class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Brendan Ryan high school Sachem East sport Baseball college Ithaca class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Rachel Valentino high school Lynbrook sport Girls soccer college Ithaca class 2017 conference Empire 8 division Division III state New York
full name Will Reed high school Cold Spring Harbor sport Boys lacrosse college Stevens Institute of Technology class 2017